جریان نفت خام از عربستان سعودی به آمریکا به صفر رسیده است – RT Business News

بر اساس اطلاعات EIA برای اولین بار در 35 سال گذشته هیچ نفتی از عربستان سعودی به ایالات متحده منتقل نشده است ، این نشان می دهد که ایالات متحده – حداقل در حال حاضر – به نفت خاورمیانه متکی نیست قبلاً بود

در ماه اکتبر ، طبق EIA ، ایالات متحده 8.544 میلیون بشکه وارد کرده است. در ماه ژوئن ، این رقم بیش از 36 میلیون بود ، اگرچه این رقم کمی ناهنجار بود زیرا عربستان سعودی تهدید کرد که بازار آمریکا را با نفت خام طغیان خواهد کرد.

خبر مرتبط  صادرات چین با سریعترین سرعت در حدود 3 سال گذشته افزایش می یابد تا به بالاترین سطح برسد - اخبار تجاری RT

در بیشتر اوایل دهه 2000 ، ایالات متحده ماهانه بیش از 45 میلیون بشکه نفت خام سعودی وارد می کند.

به صورت هفتگی ، این رقم اکنون به صفر رسیده است.

واردات نفت خام ایالات متحده فقط از عربستان سعودی کاهش نمی یابد. از ماه اکتبر ، ایالات متحده به طور قابل توجهی نفت خام از منطقه خلیج فارس وارد کرد.

در اوایل دهه 2000 ، ایالات متحده بیش از 3 میلیون بشکه نفت خام در روز از منطقه خلیج فارس وارد می کرد. در اکتبر سال 2020 ، ایالات متحده کمتر از نیم میلیون بشکه در روز وارد می کند – و این رقم غیر عادی نیست ، بلکه روند واضحی است. ایالات متحده کمتر و کمتر به نفت خارجی و به ویژه کمتر و کمتر به نفت خلیج فارس اعتماد می کند.

خبر مرتبط  افزایش بیت کوین تهدیدی برای طلا نیست - Goldman Sachs - RT Business News

این داده ها درست در شرایطی صورت می گیرد که عربستان سعودی از کاهش داوطلبانه میلیون بشکه در روز تولید نفت خود در حالی خبر داد که گروه + اوپک پشت میز مذاکره نشست تا طرحی را برای واکنش به بازار نفت و عدم تقاضا صادر کند.

این همچنین در همان روزی رخ می دهد که عربستان سعودی از افزایش قیمت نفت خام برای ماه فوریه 0 دلار معادل 20 دلار در هر بشکه برای ایالات متحده خبر داد.

خبر مرتبط  واشنگتن عقب نشینی می کند و به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا با هواوی بر اساس استانداردهای 5G همکاری کنند - RT Business News

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com