جدیدترین میدان جنگ در جنگ گاز اروپا – RT Business News

بسته شدن معامله بلند مدت با یک خریدار بزرگ یونانی بنزین ، کاملاً روسیه گازپروم را در بازار یونان قرار می دهد ، که به یک میدان نبرد برای صادرکنندگان LNG تبدیل می شود.

در سراسر سیاره قیمت های LNG در ماه مه-ژوئن سال 2020 به سطوح کم سابقه ای بی سابقه کاهش یافته است – قیمت ساحل سقوط هنوز زیر 2 دلار در هر MMBtu باقی مانده است و رقبا LNG را مجبور به خنثی کردن روند می کنند. انحصار گاز خط لوله روسیه Gazprom که پیش بینی می شود صادرات آن از قله 199-200 سال قبل از میلاد در سال که در 2 سال گذشته به 167 سال قبل از میلاد در سال 2020 رسیده است افت خواهد کرد. تأمین گاز خط لوله به اروپا تا حدودی فلج شده است. در حال حاضر با وجود تولیدکنندگان که تولید گاز طبیعی را همزمان با نفت متوقف می کنند ، صادرات افزایش یافته است. با توجه به این موضوع ، گازپروم به دنبال این است که رقیبان خود را در زمین های خود شکست دهد ، بدون داشتن امکانات مایعاتی که بتواند واقعاً مشتریان اروپایی را هدف قرار دهد.
همچنین در rt.com
تحریم های ایالات متحده در مورد خط لوله گاز روسیه غیرقانونی و “حمله به حاکمیت اروپا” – عضو بوندستاگ به RTدر نخستین روزهای ژوئن سال 2020 ، هلدینگ صنعتی یونان Mytilineos اعلام کرد که یک قرارداد طولانی مدت با بازوی تجاری Gazprom ، Gazprom Export ، برای واردات گاز طبیعی روسیه منعقد کرده است. این اخبار به خودی خود نباید به عنوان یک چیز شگفت آور در نظر گرفته شود – Mytilineos در چند سال گذشته چندین قرارداد کوتاه مدت با این شرکت روسی داشته و در سال 2019 0.6 BCm در سال وارد کرده است. اگر بخواهیم جزئیات این معامله را بررسی کنیم ، می توان گفت. بسیار جالب تر می شود – موافقت نامه معامله 10 سال تا سال 2030 است ، یعنی حتی طولانی تر از قرارداد اصلی واردات با روسیه ، یکی از شرکت های دولتی DEPA تا سال 2026 است. طبق قرارداد DEPA یونان به طور متوسط ​​2.5 میلیون BCm در هر کشور وارد کرده است. سال از گازپروم ، از طریق خط لوله TransBalkan در دوران اتحاد جماهیر شوروی.

خبر مرتبط  گزارش Keizer RT در تظاهرات سهام شرکتهای ورشکسته حفر شده است - RT Business News

هیچ یک از طرفین اطلاعات بیشتری درباره قرارداد بلند مدت ارائه ندادند ، اما روند فزاینده ای در تأمین انرژی یونان توضیحی به ظاهر مناسب را ارائه می دهد که چرا غول گاز روسیه اکنون عمل خواهد کرد. نکته این است که این واردات LNG مارس-آوریل 2020 به یونان از مرزهای خط لوله ، دامنه سنتی گازپروم پیشی گرفت. قیمت LNG فرود آمده به یونان در سال جاری با 3.5 دلار در هر MMbtu آغاز شده و در مارس-آوریل حدود 2.5 دلار در هر علامت MMbtu نوسان داشته و پس از آن در روزهای آخر ماه آوریل یک دلار فروخته شده زیر 2 دلار در هر MMbtu گرفت ، و از آن زمان تاکنون باقی مانده است. در صورت افزایش صادرات LNG ایالات متحده به یونان ، این حتی نمی تواند پاسخی از سوی روسیه باشد – Revithoussa به طور سنتی به ترکیبی از تحویل LNG قطر ، الجزایر ، نیجریه و نروژ اعتماد کرده است.
همچنین در rt.com
صادرات گاز مایع ایالات متحده با یک سوم کاهش یافته است ، زیرا همه گیر کوروی ویروس تقاضای جهانی را کاهش می دهدهمانطور که گفته شد ، شروع تحویل مداوم LNG ایالات متحده به یونان ، ضرب و شتم اعتبار بسیار سخت تری نسبت به منابع قطر یا الجزایر به منافع انرژی روسیه وارد می کند. امسال قبلاً شاهد ورود 13 بار باری LNG به Revithoussa بودیم که نسبت به پایان سال 2019 از 3 محموله در کل افزایش یافته است. LNG (آمریكا) از لیست نسبتاً گسترده ای از مراكز LNG (گذرگاه سابین ، کامرون LNG ، كوپ پوینت) ، ادعای كرملین را مبنی بر اینكه سنگ شیل آمریكایی قادر به تحویل فرآورده های روسی نیست ، به زیر سؤال می برد. شرایط نامطلوب بازار. بنابراین ، به جای این سؤال اولیه که آیا LNG ایالات متحده می تواند به جنوب اروپا برسد ، مسئله ای است که توانایی تولیدکنندگان آمریکایی در مقاومت در برابر چنین قیمتهای پایین گاز برای یک دوره طولانی مدت نهفته است.

خبر مرتبط  هند یک تحقیق ضد دامپینگ در مورد برخی از واردات آلومینیوم از چین آغاز می کند - RT Business News

زمستان 2019/2020 شدیدترین پویایی واردات LNG را در تاریخ یونان مشاهده کرده است – به جای 2-3 بار معمولی در هر ماه ، ترمینال Revithoussa LNG 5-6 در ماه دریافت کرده است. گفته می شود که این تنها آغاز یک برنامه جدید LNG یونان در آینده است ، زیرا کشورهای همسایه در منطقه بالکان جنوبی به سمت منابع LNG می روند ، مجراهای دو طرفه و زیرساخت های مربوطه در حال حاضر برقرار هستند. نرخ بهره وری در سال 2019 از کارخانه 7 BCm در سال Revithoussa LNG تقریباً 40٪ کم بود ، با این حال آمار امسال به طور قابل توجهی بهتر خواهد بود مگر اینکه بازار LNG پیچ و تاب پیش بینی نشده ای داشته باشد – نرخ بهره Q1 2020 در حال حاضر به 63٪ صعود کرده است. LNG منبع اصلی واردات گاز طبیعی است.

خبر مرتبط  خط لوله تحریم تحریم ایران فقط چند ماه از اتمام آن گذشته است - RT Business News

ترمینال Revithoussa LNG ، تنها کارخانه LNG موجود در بالکان از امروز ، در 45 کیلومتری غرب آتن واقع شده و عمدتا به نیازهای منطقه پایتخت خدمت می کند. همزمان با توجه به افزایش روزافزون Revithoussa ، یونان ممکن است شاهد راه اندازی یکی دیگر از تأسیسات واردات LNG باشد ، این بار در خدمت شمال کشور ، به شکل 5.5 سال پیش از میلاد مسیح سالانه الکساندروپولیس FSRU. توسعه کارخانه LNG دوم همزمان با یونان و بلغارستان اتصال کانونی IGB است که تصور می شود در سال 2021 از طریق رودخانه حرکت کند تا بتواند از طریق مرزهای گاز آذربایجان TANAP تأمین شود – همان مسیر برای حجم های الکساندروپولیس (Bulgartransgaz بلغارستان) استفاده می شود. قبلاً 20٪ سهم شرکت پروژه را در دست گرفته بود و رومگاز رومانی نیز به دنبال همین کار است).

معامله Mytilineos به خودی خود شاهد پیشرفت بزرگی در سالهای آینده نخواهد بود – متالورژی و سبد خرید متمرکز انرژی بر این شرکت یونانی نیاز به حدود 0.6 سال پیش از میلاد در سال 2019 ، حدود 12-13٪ از مصرف سالانه گاز این کشور دارد. با این وجود این یک شهادت است که علاقه روسیه را به بازار یونان تجدید کند ، یک چیز مهم در آینده – از نظر فرمول قیمت مناسب برای تحویل خط لوله یا حتی منابع مستقیم LNG از منابع معتبر. از این رو ، تلاش برای کاهش سهم روسیه در دریای مدیترانه شامل ترکیه ، کانون داغ تا کنون ، یونان و به احتمال زیاد ایتالیا نیز نخواهد بود ، زیرا همه اینها شاهد افزایش سطح واردات LNG به طور کلی و به ویژه منابع آمریکایی هستند. .

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com