جدیدترین رقیب تسلا در حال طوفان بازار سهام است – RT Business News

هر دو آنها به نام مخترع نیکولا تسلا نامگذاری شده اند. هردو در تلاشند با فن آوری های انتشار صفر خود در بازار بطور عمده بنزین و دیزل و کامیون ها پیشرفت کنند.

قیمت سهام آنها در حال افزایش است – اما به دلایل مختلف.

روزی که سهام تسلا قیمت تمام وقت بالای بسته شدن را گرفت از 949.92 دلار در روز دوشنبه رکورددار چین ساخته شده مدل 3 فروش ، سهم در رقیب نیکولا بیش از دو برابر از زمان بسته شدن جمعه آنها ، پس از صعود 104 درصدی در روز سوم معاملات NASDAQ ، به 73.27 دلار در هر سهم رسید.

نیکولا – در سال 2015 تأسیس شد و از همان مردی که تسلا برای این نام استفاده کرد – نامگذاری شده است – اولین کار خود را انجام داد در بورس سهام در تاریخ 4 ژوئن ، پس از ادغام با شرکت ویژه وسایل نقلیه VectoIQ Acquisition Corp. استفان گیرسکی ، مدیر عامل فعلی VectoIQ و معاون سابق جنرال موتورز ، به هیئت مدیره نیکولا پیوست.

نیکولا در کسب و کار تولید اتومبیل های مسافری با تسلا رقیب نیست: هدف از این کار ساخت کامیون ها و وانت های باتری برقی و هیدروژن برقی است. بازی طولانی آن در حمل و نقل سنگین با انتشار صفر و زیرساخت های مرتبط مانند شبکه های ایستگاه هیدروژن است.

اما وانت برقی جدید آن ، Badger ، می تواند به یک رقابت از تسلا تبدیل شود سایبرتراک. گورکن دامنه تخمینی تا 600 مایل را نشان می دهد ، که 100 مایل بیشتر از حداکثر محدوده تخمینی Cybertruck تسلا است.

خبر مرتبط  روسیه نرخ بهره کلیدی را در اثر خاموش شدن و کاهش قیمت روغن کورو ویروس کاهش می دهد - RT Business News

قیمت سهام نیکولا فقط دو روز پس از اولین بازار دو برابر است

در سومین روز معاملاتی خود از زمان لیست در NASDAQ ، پس از موسس و رئیس اجرایی شرکت Trevor Milton ، سهام در نیکولا 104 درصد افزایش یافت. توییت کرد که نیکولا رزرو برای Badger ، “بدترین کامیون انتشار صفر الاغ” در تاریخ 29 ژوئن. قیمت خرده فروشی پیش بینی شده از Badger بین 60،000 دلار و 90،000 دلاربسته به پیکربندی ، مطابق شرکت.

نیکولا و بنیانگذار آن شرط بزرگی را شرط بندی می کنند که سیاستگذاران از فناوری انتشار صفر در حمل و نقل جاده ای پشتیبانی می کنند و سرمایه گذاران اعتبار شرکت های زیست محیطی ، اجتماعی و حکومتی (ESG) را می بینند.

“نیکولا از تکمیل لیست Nasdaq و بخشی از دنیای سرمایه گذاری ESG هیجان زده است. این یک تأیید قابل توجه در فناوری سوخت سلول و باتری-الکتریکی است.” هفته گذشته میلتون در بیانیه ای اعلام کرد که این شرکت لیست خود را اعلام کرده است.


تاکنون ، خیلی خوب – بازار سهام ، سرمایه گذاران خرده فروشی ، معامله گران و طرفداران در حال افزایش سهام نیکولا هستند. سرمایه بازار این شرکت از روز دوشنبه بیش از کلاه های بازار دو تا از بزرگ سه دیترویت بود.

خبر مرتبط  بازی بیش از ایالات متحده ، جهان دیگر دلار شما را نمی خواهد - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT

“من می خواستم این را در کل زندگی بزرگسالی خود بگویم ؛ $ NKLA اکنون بیش از فورد و FCA ارزش دارد. گره بر روی پاشنه GM. ممکن است بالا یا پایین رود و این زندگی است اما من وظیفه خود را انجام خواهم داد تا در دسترس ترین و مستقیم ترین اجرایی در توییتر ، “ میلتون توییت کرد بعد از بسته شدن بازارها در روز دوشنبه.

عبور از سرمایه در بازار هر یک از خودروهای فورد و فیات کرایسلر برای شرکتی که هنوز هیچ درآمدی نداشته است ، بد نیست.

انتظار می رود تولید درآمد سال آینده باشد

نیکولا پیش بینی می کند تا سال 2021 درآمد خود را با استفاده از نیکولا Tre Class 8 BEV آغاز کند و به دنبال آن ، نیکولا دو کلاس 8 FCEV در سال 2023 به بازار عرضه شود.

طبق گفته موسس میلتون ، این شرکت در مقایسه با سایر شرکت ها پنج برابر درآمد برای هر کامیون فروخته شده را به دست می آورد. میلتون به مالكیت یاهو در یكی از این امور گفت: این امر با ادغام عمودی در زنجیره تأمین حاصل می شود مصاحبه پنجشنبه گذشته در روز اولین بورس.

جفری اوبن ، مدیر اجرایی شرکت سرمایه گذار نیکولا ValueAct ، گفت در اوایل سال جاری که نیکولا می تواند یک شرکت 100 میلیارد دلاری بعدی باشد.

هفته گذشته میلتون به یاهو دارایی گفت “چگونه به آنجا می رسید زیرا ما به طور عمودی کل زنجیره تامین را یکپارچه کرده ایم. بسیار شبیه به آمازون است.”

آیا نیکولا می تواند از درد در حال رشد تسلا جلوگیری کند؟

صرف نظر از مدل های تجاری مختلف ، مقایسه بین دو شرکت با نام نیکولا تسلا ممکن است اجتناب ناپذیر باشد ، نه تنها به این دلیل که آنها نام همان مخترع را دارند.

خبر مرتبط  اقتصاد روسیه در میان بیماری های همه گیر بهتر از اکثر کشورها عمل می کند - پوتین - RT Business News

با پیشروی ، نیکولا باید زودتر از دیرتر شروع به تولید درآمد کند ، ترجیحاً زودتر از این ، اردوگاه شکوفا را متقاعد کند که وسایل نقلیه سنگین با انتشار صفر می توانند وسایل نقلیه با سوخت فسیلی را برای درآمد بعدی خود هزینه کنند. دهه

تحویل اهداف و سطح هموار تولید نیز می تواند برخی از دردهای رو به رشدی را که تسلا دو سال پیش داشت ، از نیکولا نجات دهد.

دقیقاً مانند تسلا ، در سهام نیکولا کوتاهی زیادی وجود دارد. روز جمعه ، علاقه كوتاه نیكولا 40.51 میلیون دلار بود كه 1.20 میلیون سهم آن كاهش یافت یا 5.89 درصد از شناور آن بود. Ihor Dusaniwsky، مدیر عامل شرکت تجزیه و تحلیل مالی S3 همکاران.

پیش بینی روند قیمت سهام سهام نیکولا – تنها سه روز از معاملات در بازار – غیرممکن است ، اما تاکنون ، این نشان می دهد که این شرکت ممکن است قبلاً گروهی اختصاصی از پیروان و مؤمنان را درست مثل آنچه تسلا انجام داده است ، ساخته باشد.

توسط Tsvetana Paraskova برای Oilprice.com