جبهه جنگ تجاری جدید؟ ایالات متحده به تجارت و شیوه های ارز ویتنام می پردازد – اخبار تجاری RT

دولت ترامپ با استفاده از همان قانونی که به ایالات متحده اجازه می داد تعرفه هایی را برای واردات میلیاردها دلار چینی اعمال کند ، تحقیق در مورد شیوه های تجارت یکی از بزرگترین شرکای تجاری خود ، ویتنام را آغاز کرد.

این کاوشگر ، به دستور رئیس جمهور دونالد ترامپ آغاز شده و اواخر روز جمعه توسط دفتر نماینده تجارت ایالات متحده اعلام شده است ، روی دو موضوع تمرکز دارد. اولین مورد این است که آیا ویتنام عمدا ارز خود را ، دانگ ، کم ارزش می کند ، بنابراین محصولات خود را در خارج از کشور ارزان تر می کند و به تجارت ایالات متحده آسیب می رساند.

“اقدامات ناعادلانه ارزی می تواند به کارگران و مشاغل آمریکایی آسیب برساند که با محصولات ویتنامی رقابت می کنند که به دلیل کم ارزش شدن ارز ممکن است از قیمت مصنوعی ارزان تر باشند.” به نقل از رسانه ها ، رابرت لایتایزر ، نماینده تجارت ایالات متحده.

خبر مرتبط  مسکو انتظار دارد تولید کنندگان خارج از اوپک + تولید نفت را به میزان 5 میلیون BPD کاهش دهند - وزیر انرژی - RT Business News
همچنین در rt.com
ویتنام برای تقویت اقتصاد آسیب دیده از بحران ، قرارداد برجسته تجارت آزاد با اتحادیه اروپا را تصویب کردواشنگتن همچنین می خواهد واردات الوارهای غیرقانونی برداشت یا معامله شده توسط ویتنام را مورد تحقیق و بررسی قرار دهد “به محیط زیست آسیب می رساند و نسبت به کارگران و مشاغل آمریکایی ناعادلانه است.”

این تحقیق بر اساس بند 301 قانون تجارت 1974 استوار است – همان ماده ای که دولت ترامپ برای شروع جنگ تجاری با چین و سیلی زدن به واردات چین با تعرفه های مجازات از آن استفاده کرد. واشنگتن همچنین در اوج تنش های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان از ادعاهای دستکاری ارز علیه چین استفاده کرد. سال گذشته ، ایالات متحده آمریکا رقیب جنگ تجاری را به عنوان یک عامل تغییر ارز تعیین کرد ، اما سرانجام پکن از لیست خارج شد زیرا دو طرف به آتش بس تجاری نزدیک شدند.

ویتنام در حال حاضر در میان 10 شریک تجاری بزرگ ایالات متحده است ، اما در عین حال چهارمین مازاد تجاری با خود را دارد. کسری تجاری آمریکا با ملت آسیا تا ژوئیه نزدیک به 35 میلیارد دلار بود که تنها توسط چین ، مکزیک و سوئیس بیشتر بود.

ویتنام از سال گذشته در لیست دست انداز کنندگان ارز وزارت خزانه داری قرار دارد. در ماه آگوست ، وزارت خزانه داری آمریکا تعیین کرد که ویتنام در یک مورد تجاری که شامل لاستیک است ، ارزش پول خود را کاهش داده است و گفته بود که ارزش دونگ در برابر دلار حدود 4.7 درصد کاهش یافته است.

خبر مرتبط  بحران Coronavirus ، خانواده های فقیر انگلیس را بیشتر به بدهی سوق می دهد ... در حالی که ثروتمندتر می شوند - RT Business News

هانوی بارها این ادعاها را رد کرده و گفته است که از نرخ ارز و سیاست پولی برای ایجاد مزیت های رقابت ناعادلانه در تجارت بین الملل استفاده نمی کند.

ویتنام یکی از برنده های بزرگ درگیری تجاری در حال تلاقی بین ایالات متحده و چین در نظر گرفته شده بود ، زیرا برخی از تولیدکنندگان تصمیم گرفتند برای فرار از تعرفه ها ، فعالیت های خود را به کشور منتقل کنند. اگرچه اقدام واشنگتن علیه ویتنام ممکن است ضرر آن تولیدکنندگان را به همراه داشته باشد ، اما بعید است که تحقیقات قبل از انتخابات به پایان برسد ، زیرا معمولاً ماهها طول می کشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید