ثروت میلیاردرها در حالی که میلیون ها نفر در میان بیماری همه گیر مبارزه می کنند ، بیش از 10.2 تریلیون دلار است – RT Business News

گزارش جدیدی از سوی UBS و PwC نشان می دهد که ثروتمندان فوق العاده جهان “در طی بحران ویروس کرونا” امسال “بسیار خوب عمل کردند” و ثروت های بسیار زیاد خود را بیش از یک چهارم افزایش دادند.

بر اساس پژوهش، ثروت آنها در اوج بحران از آوریل تا ژوئیه 27.5 درصد رشد کرد و به 10.2 تریلیون دلار رسید. UBS گفت ، میلیاردرها بیشتر از شرط بندی در بهبود بازارهای سهام جهانی سود برده بودند ، “یک بالاترین سطح ، بالاتر از قله قبلی 8.9 تریلیون دلار که در پایان سال 2017 رسیده بود.”

تعداد میلیاردرها نیز به بالاترین رکورد جدید یعنی 21189 رسیده است – این در حالی است که در سال 2017 تعداد 2158 میلیاردر افزایش یافته است. “میلیاردرها در بحران کوید بسیار خوب عمل کردند. آنها نه تنها طوفان را به سمت نزولی سوار کردند ، بلکه در یک حرکت صعودی نیز سود کسب کردند [as stock markets rebounded]، “ یوزف استدلر ، رئیس بخش فوق العاده بالا ارزش خالص UBS گفت.

خبر مرتبط  پوتین وعده حمایت جدی از مشاغل روسی را که از بحران کرونا ویروس صدمه دیده است - RT Business News
همچنین در rt.com
DESPOTIC DOZEN: 12 الیگارشی برتر ایالات متحده اکنون 1 تریلیون دلار در کل ثروت دارند – بیش از تولید ناخالص داخلی بلژیک و اتریشاستدلر توضیح داد كه افراد فوق ثروتمند قادر به بهره مندی از بحران بودند “معده” هنگامی که بازارهای سهام در سراسر جهان از بین می رفت ، سهام شرکت بیشتری خریداری کرد. میلیاردرها معمولاً دارند “اشتهای خطرناک” و اطمینان داشتند که برخی از ثروتهای قابل توجه خود را قمار می کنند.

خبر مرتبط  بانک انگلیس هشدار می دهد که انگلیس از سال 1706 با بدترین رکود اقتصادی روبرو است - RT Business News

بیشتر بخوانید: جیمی دیمون ، میلیاردر ، می گوید: مالیات بر ثروت تقریباً غیرممکن است

استدلر گفت: این واقعیت که ثروت میلیاردرها در زمانی که صدها میلیون نفر در سراسر جهان با مشکل روبرو هستند بسیار افزایش یافته بود ، می تواند منجر به خشم عمومی و سیاسی شود. “آیا خطر وجود دارد که توسط جامعه جدا شود؟ آره،” او گفت. “آیا آنها از آن آگاه هستند؟ آره.”

وی پیش از این هشدار داده بود که افزایش شکاف نابرابری بین فقیر و غنی می تواند منجر به یک “مقابله به مثل.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  STOPS هند با استفاده از کشتی های چینی برای تجارت نفت - RT Business News