ثروت میلیاردرهای آمریکایی در طی همه گیری 565 میلیارد دلار افزایش می یابد در حالی که میلیون ها نفر شغل خود را از دست می دهند – RT Business News

بیش از 42 میلیون نفر در ایالات متحده از زمان آغاز بحران کووید -19 بیکار شده اند. داده ها نشان می دهد ، در طی همین 11 هفته ، ثروت میلیاردرهای کشور بیش از نیم تریلیون دلار افزایش یافته است.

طبق جدید گزارش توسط مؤسسه مطالعات سیاست (IPS) ، ثروت میلیاردرهای آمریکایی بین 18 مارس و 4 ژوئن 565 میلیارد دلار افزایش یافت و تقریبا 20 درصد رشد کرد.

بنا بر این گزارش ، از تاریخ 4 ژوئن ، کل ثروت میلیاردرها در ایالات متحده 3.512 تریلیون دلار بود ، و خاطرنشان می کند که 16 میلیاردر دیگر نیز نسبت به دو ماه قبل وجود دارد.

خبر مرتبط  تحلیلگران پیش بینی می کنند که نفت می تواند "به راحتی" به 150 دلار در هر بشکه برسد ، گرچه قیمت های امسال را کاهش می دهد - RT Business News

چهار مغول برتر – جف بزوس آمازون ، مارک زاکربرگ ، فیس بوک تسلا و SpaceX و Elon Musk ، و بنیان گذار گوگل ، سرگئی برین – دیدند که ثروت آنها در مجموع 94.3 میلیارد دلار رشد کرده است. این لیست همچنین ، در میان دیگران ، همسر سابق بزوس ، مک کنزی بنزوس (12.6 میلیارد دلار) و بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس (11.8 میلیارد دلار) را شامل می شود.

خبر مرتبط  استرالیایی ها می توانند در طول همه گیری بدون قطعه گذرنامه یا چمدان مورد نیاز ، به قطب جنوب مراجعه کنند - RT Business News

بیشتر بخوانید: نرخ بیکاری ایالات متحده می تواند به 20٪ برسد ، و تقریباً 43 میلیون آمریکایی از این کار بی بهره اند

براساس تحقیقات انجام شده ، برخی از میلیاردرها از ابتدای سال تاکنون ثروت خود را از دست داده اند ، به ویژه آنهایی که در بخش نفت و گاز هستند. وارن بافت از ابتدای سال 2020 بیش از 14 میلیارد دلار کاهش یافته است.
همچنین در rt.com
فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا چاپ پول برای معدودی از افراد معادل صدها میلیون نفر را با دستمزد معیشت زندگی می کند – گزارش Keizer RTخبر مرتبط  تسلا پس از شکست همه وقت سهام - به ارزش دهمین شرکت بزرگ آمریکایی تبدیل شد - RT Business News

بخش بزرگی از میلیاردرهای آمریکایی بازار را ضرب و شتم می کند. و ما با تحلیل خود ایستاده ایم که ثروت میلیاردر در حال شتاب است و دیگران در حال تجربه خسارت شغلی ، كاهش پس انداز ، ناتوان كننده بیماری و مرگ هستند. گفت IPS.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید