ثروت میلیاردرهای آمریکایی در طول همه گیری بیش از 3 تریلیون دلار – RT Business News

طی دو ماه گذشته بیکاری در ایالات متحده به حدی رسیده است که از زمان رکود بزرگ دیده نشده است. با این حال ، میلیاردرهای آمریکایی در همان دوره ابتلا به بیماری همه گیر کرونا حتی ثروتمندتر شدند.

جدید گزارش توسط آمریکایی ها برای عدالت مالیاتی (ATF) و انستیتوی مطالعات سیاست نشان داده شده است که ثروت خود را در طی محاصره ملت بین اواسط مارس و اواسط ماه مه 434 میلیارد دلار یا 15 درصد افزایش یافته است. ارزش خالص ترکیب میلیاردرها از 2.948 تریلیون دلار به 3.382 تریلیون دلار رسید.

پنج میلیاردر برتر ایالات متحده – جف بزوس ، بیل گیتس ، مارك زوكربرگ ، وارن بافت و لری الیسون – شاهد رشد ثروت آنها در مجموع 75.5 میلیارد دلار یا 19 درصد بودند. آنها با هم 21 درصد از کل ثروت کل 600 میلیاردر در دو ماه گذشته را به دست آوردند.

ثروت شرکت بزوس و فیس بوک آمازون با هم نزدیک به 60 میلیارد دلار افزایش یافت ، یا 14 درصد از کل 434 میلیارد دلار. در ماه مارس 614 میلیاردر در فهرست فوربس قرار داشتند و 630 دو ماه بعد ، از جمله كانی وست تازه وارد ، 1.3 میلیارد دلار.

خبر مرتبط  داعش خواستار حمله به صنعت نفت عربستان است - RT Business News

الون مسک تسلا در بین این دو ماه بیشترین درصد افزایش میلیاردها میلیاردر را داشت ، به طوری که ارزش خالص وی در این دوره 48 درصد به 36 میلیارد دلار افزایش یافت.

در این گزارش آمده است که در همین دوره تقریبی ، بیش از 38 میلیون آمریکایی شاغل کار خود را از دست دادند ، نزدیک به 1.5 میلیون آمریکایی به این ویروس آلوده شده و بیش از 90 هزار نفر درگذشت.

خبر مرتبط  ده ایالت آمریکا از گوگل به دلیل تبانی با فیس بوک برای تقلب در بازار تبلیغات آنلاین شکایت کردند - RT Business News

“این بیماری همه گیر عواقب مهلک شکاف ثروت خمیازه آمریکا را نشان داده است ، و میلیاردرها نماد برجسته آن نابرابری اقتصادی هستند.” گفت: مدیر اجرایی ATF ، فرانک کلمنته.
همچنین در rt.com
بدترین ماه از زمان رکود بزرگ: نرخ بیکاری ایالات متحده به 14.7٪ افزایش می یابد و 20.5 میلیون شغل در ماه آوریل از بین رفته استبه گفته وی ، رشد ثروت جف بزوس با 35 میلیارد دلار تقریباً همان مبلغی بود که قانون CARES برای برنامه های آموزشی هزینه می کند. رشد 25 میلیارد دلاری مارک زاکربرگ – همان مبلغی که قانون CARES برای بهبود مزایای غذایی SNAP (برنامه تغذیه تکمیلی یا “تمبرهای غذایی”) هزینه می کند.

خبر مرتبط  روسیه ترافیک حمل و نقل ریلی را از طریق پل کریمه آغاز می کند (عکس ، VIDEO) - RT Business News

“باید” میلیونر هدیه “بلافاصله لغو شود و 250 میلیارد دلار برای نجات خانواده ها و جوامع مبارز جمع آوری شود ،” کلمنته گفت.

بیشتر بخوانید: فقط اگر ثروتمند باشید: Coronavirus از ترس تقاضای سفر برای جت های خصوصی می رود

مدیر برنامه IPS در مورد نابرابری و همكار میلیاردر Bonanza 2020 گزارش چاک کالینز گفت که افزایش ثروت میلیاردر در طی یک بیماری همه گیر جهانی تأکید می کند “ماهیت قربانی فداکاری نابرابر”

“در حالی که میلیون ها نفر به عنوان اولین پاسخ دهندگان و کارگران خط مقدم زندگی و معیشت خود را به خطر می اندازند ، این میلیاردرها از یک سیستم اقتصادی و مالیاتی بهره می گیرند که برای رسیدن به ثروت به بالاتر است ،” او اضافه کرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید