ثروت ماسک مدام اوج می گیرد ، اما او می خواهد دارایی های دنیایی را برای استعمار مریخ خالی کند – RT Business News

بنیانگذار اسپیس ایکس و تسلا از زمان تبدیل شدن به ثروتمندترین مرد زمین ، بیش از 20 میلیارد دلار به ثروت خود اضافه کرده است. با این حال ، او اهمیت ثروت مادی را کم اهمیت می داند و می خواهد ثروت خود را صرف استعمار مریخ کند.

به لطف افزایش ناگهانی سهام تسلا ، ارزش خالص ماسک برای اولین بار از 200 میلیارد دلار فراتر رفت و اکنون بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ 209 میلیارد دلار است. از روز پنجشنبه ، او اختلاف خود را نسبت به رهبر قبلی لیست ثروتمندان ، جف بزوس ، بنیانگذار آمازون ، که اکنون 23 میلیارد دلار از ماسک عقب است ، افزایش داده است.

خبر مرتبط  داو بیش از 800 نقطه سقوط کرد ، بازارهای سهام جهانی به دلیل نگرانی از موج دوم COVID فرو ریختند - RT Business News
همچنین در rt.com
ماسک می گوید ، SpaceX دو سال دیگر ، انسانها چهار تا شش سال دیگر روی مریخ فرود می آینددر حالی که هر دو میلیاردر برنامه های گسترده ای برای اکتشافات فضایی دارند ، مدیر عامل تسلا بیشتر به آوردن بشریت به سیاره سرخ اختصاص دارد. این سرمایه دار در مصاحبه با Business Insider گفت که ساختن یک شهر در آنجا به منابع و سرمایه زیادی احتیاج دارد و او مایل است در این مأموریت سهیم باشد.

“من فقط سعی می کنم روشن کنم که در این مورد جدی هستم ،” ماسک با اشاره به مریخ گفت. در حالی که میلیاردر گفت كه او در حال خلاص شدن از شر دارایی خود است – او چندین خانه در لس آنجلس فروخت و می خواهد برخی دیگر را نیز بفروشد – او همچنین اشاره كرد كه می خواهد “اساساً تقریباً هیچ تصرفی با ارزش پولی وجود ندارد ، جدا از سهام شرکتها.” این سهام بخش عمده ای از دارایی خالص وی است ، زیرا وی حدود 20 درصد سهام خودروساز برقی را در اختیار دارد.

خبر مرتبط  بیکاری در منطقه یورو با وجود رفع محدودیت های کورو ویروس افزایش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
“در راه مریخ”: بوم بوست هنگام پرتاب ماهواره 1G 6G جهان به مدار مسابقه فضایی چین را مشاهده می کنداندکی پس از آنکه اخبار در مورد صعود ماسک در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در اوایل هفته جاری خبرساز شد ، به نظر می رسد که سرمایه دار بسیار مهم تصمیم گرفت تا آنچه را که قصد دارد با ثروت عظیم خود انجام دهد ، تکرار کند. او برای مدتی یک توییت قدیمی را سنجاق کرد ، که می گفت حدود نیمی از پول وی برای کمک به وی در نظر گرفته شده است “برای اطمینان از ادامه زندگی ، یک شهر خودپایدار در مریخ ایجاد کنید” در حالی که نیمی دیگر برای مشکلات زمین است.

خبر مرتبط  بازارهای اروپایی نگرانی های مربوط به محرک اتحادیه اروپا و تأخیر در مصرف داروی کروناویروس را غرق می کنند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید