ثبت وام های عمومی ، بدهی انگلیس را به 2.1 تریلیون پوند می رساند – RT Business News

بدهی عمومی انگلیس در هشت ماه اول سال مالی به اندازه کل اقتصاد انگلیس رشد کرد که بالاترین سطح از اوایل دهه 1960 است ، در نتیجه شیوع ویروس کرونا.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط اداره آمار ملی در روز سه شنبه ، این رقم از آوریل تا نوامبر با 301.6 میلیارد پوند (403.8 میلیارد دلار) افزایش یافت. این میزان بدهی خالص بخش دولتی ملی در پایان ماه گذشته به 2.0998 تریلیون پوند (حدود 2.8 تریلیون دلار) رسید که تقریباً 99.5 درصد تولید ناخالص داخلی است.
همچنین در rt.com
اقتصاد انگلیس در بحبوحه انزوای جهانی در برابر فشار جدید کووید در بحران استهمزمان با سقوط درآمد همه گیر دولت و افزایش هزینه ها ، وام های عمومی انگلیس به بالاترین سطح از زمان ثبت سوابق در سال 1993 رسیده اند. از آوریل تا نوامبر ، این رقم تقریبا به 241 میلیارد پوند رسیده است ، یعنی حدود 188 میلیارد پوند بیشتر از آوریل تا نوامبر 2019. ماه گذشته به تنهایی ، دولت مجبور شد رکورد 31.6 میلیارد پوند را وام بگیرد ، که بیش از 40 درصد بیشتر از ماه اکتبر است ، برای تأمین بودجه برنامه نگهداری شغل ویروس کرونا.

خبر مرتبط  بشکه نفت خام Brent بیش از 20٪ به زیر 20 دلار در هر بشکه - RT Business News

ریشی سوناک ، وزیر دارایی اعلام کرد که دولت در میان بحران هیچ اقدامی در مورد افزایش هزینه ها انجام نمی دهد. “هنگامی که اقتصاد ما بهبود می یابد ، درست است که ما اقدامات لازم را برای تأمین اقتصاد پایدارتر انجام می دهیم تا بتوانیم به بحران های آینده پاسخ دهیم ، همانطور که امسال انجام داده ایم. “ او گفت.

خبر مرتبط  نروژی ها به دلیل پایین آمدن قیمت ها به زیر صفر ، از برق استفاده کردند - RT Business News
همچنین در rt.com
تحلیلگر به بوم بوست گفت ، نرخ واقعی بیکاری در انگلیس “وحشتناک” استاین مقام پیش از این هشدار داده بود که به دلیل ابتلا به بیماری همه گیر ، وام های عمومی ممکن است در سال صعود 394 میلیارد پوندی در سال مالی 21-209 به رکورد صلح برسد. با این حال ، این پیش بینی ها مدتها پیش از آن بود که انگلیس یک سویه جدید از ویروس را کشف کند و اقتصاد از کار افتاده ای با تهدید قفل طولانی مواجه شود.

خبر مرتبط  امضای معاملات تجاری ترکیه در بورس های دولت انگلیس چند روز قبل از خروج انگلیس از بازار واحد اتحادیه اروپا - RT Business News

طبق آخرین داده ها ، اقتصاد انگلیس در سه ماهه سوم شروع به بهبود یافت و تولید ناخالص داخلی این کشور 16 درصد جهش کرد. حتی این رشد چشمگیر سه ماهه نیز نتوانست انقباض تقریباً 19 درصدی سه ماهه قبل را جبران کند ، در حالی که محدودیت های جدید می تواند اقتصاد را به راحتی در قلمرو انقباض فرو برد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید