تولید کنندگان تراشه چینی SMIC و تولیدکننده روغن CNOOC به دلیل ادعای روابط نظامی در لیست سیاه ایالات متحده قرار دارد – RT Business News

پنتاگون بزرگترین تراشه ساز چین ، SMIC و غول نفتی CNOOC را به لیست سیاه شرکت های نظامی ادعایی چینی افزود. این اقدام بخشی از تلاشهای گسترده برای کاهش دسترسی شرکتهای چینی به بازار ایالات متحده است.

وزارت دفاع آمریكا چهار شركت دیگر را تحت مالكیت یا كنترل ارتش چین تعیین كرد ، دو شركت دیگر China Construction Technology و China International Engineering مشاوره است. چهار مورد اضافه شده مجموع شرکت های در لیست سیاه را به 35 شرکت می رساند.

خبر مرتبط  فعالیت اقتصادی چین در میان بهبود قوی از بحران کووید همچنان شتاب می گیرد - RT Business News

این لیست در ابتدا جریمه ای ایجاد نکرد ، اما دستورالعمل اجرایی اخیر رئیس جمهور دونالد ترامپ مانع از خرید اوراق بهادار شرکت های لیست سیاه از سال آینده توسط سرمایه گذاران آمریکایی می شود. به طور خاص ، این اقدام می تواند صادرات فناوری را به شرکت های چینی در لیست سیاه برای شرکت های آمریکایی دشوارتر کند.

در ماه سپتامبر ، پنتاگون گفت که در حال بررسی این موضوع است که آیا SMIC باید به فهرست نهادهای وزارت بازرگانی اضافه شود ، که اساساً این شرکت ها را از دریافت کالاهای خاص ساخت ایالات متحده محدود می کند.

خبر مرتبط  رگولاتور هواپیمایی اروپا می گوید که بوئینگ 737 MAX مشکل دوباره برای پرواز امن است ، اما FAA ایالات متحده مانع تصمیم گیری می شود - RT Business News
همچنین در rt.com
لیست سیاه ترامپ از شرکت های چینی با “روابط نظامی” تلاشی آشکار برای حفظ بوئینگ پادشاه آسمان استروز چهارشنبه ، مجلس نمایندگان ایالات متحده قانونی را تصویب کرد که در صورت عدم رعایت کامل قوانین ممیزی این کشور ، شرکت های چینی را از بورس سهام ایالات متحده منع می کند.

خبر مرتبط  ایالت کالیفرنیا می تواند دوباره کارخانه تسلا را روشن کند ... حتی اگر الون مسک تولید خود را آغاز کرده است - RT Business News

طبق گزارش رسانه ها ، دولت ترامپ همچنین قرار است تحریم های بیشتری را علیه 89 شرکت هوافضا و سایر شرکت های چینی که ادعا می شود دارای روابط نظامی هستند اعلام کند. تحریم های جدید آنها را از خرید برخی کالاها و فناوری های ایالات متحده محدود می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید