تولید جهانی نفت خام باید 10 میلیون بشکه در روز کاهش یابد ، روسیه آماده همکاری با ایالات متحده در بازارهای نفت است

رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین گفته است كه كشور وی آماده همکاری با دولت دونالد ترامپ برای جلوگیری از سقوط قیمت نفت است ، او معتقد است كه تولید جهانی نفت خام باید روزانه 10 میلیون بشكه كاهش یابد.

آخرین: تعرفه ها همیشه یک گزینه! ترامپ امیدوار است که روسیه و سعودی ها به توافق نامه نفتی “عادلانه” برای ایالات متحده برسند

پس از عدم توافق کشورهای اوپک + در کاهش تولید ، قیمت نفت شروع به نزول کرد و عربستان سعودی از کاهش تولید خودداری کرد. ترامپ روز پنجشنبه گفت که با “جنگ قیمت” مداوم بین مسکو و ریاض ، ارزش های حرکتی حتی پایین تر است “عالی خواهد بود” اگر دو کشور بتوانند برای محدود کردن تولید توافق کنند.

خبر مرتبط  از دست دادن دلار آمریکا در برابر "پول واقعی که طلا است" - پیتر شیف - RT Business News
همچنین در rt.com
عربستان سعودی توافق انرژی و روسیه و آمریکا را در معرض خطر قرار نمی دهد و جنگ با قیمت نفت در دو جبهه مواجه خواهد شد – تحلیلگر بازار RTپوتین پیش از این هفته از طریق تلفن با ترامپ صحبت کرده بود و روز جمعه اعلام کرد جهان نیاز دارد که تولید 10 میلیون بشکه در روز (BPD) را کاهش دهد. ایالات متحده حدود 15 میلیون BPD تولید می کند ، پس از آن عربستان با 12 میلیون و روسیه با 10 میلیون. پوتین گفت که با پیشروی ، مسکو با قیمت 42 دلار در هر بشکه ، تقریباً 10 تا 15 دلار بالاتر از سطح فعلی ، راحت خواهد بود.

خبر مرتبط  صادرات نفت خام روسیه در ژانویه-آگوست 8٪ کاهش می یابد - RT Business News

قیمت نفت قبل از اعلامیه وی جهش یافت ، به خصوص با توجه به اظهارات ترامپ در مورد معامله در انتظار.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین روز جمعه گفت: هنوز هیچ مذاکراتی بین مسکو و ریاض انجام نشده است. با این حال ، آذربایجان غیر عضو اوپک اعلام کرد که بلوک نفت و متحدین آن روز دوشنبه با هدف بازیابی “تعادل در بازار نفت”.

عربستان سعودی پس از اتمام کاهش تولید قبلی اوپک + در پایان ماه مارس ، تولید خود را در روز چهارشنبه به رکورد بیش از 12 میلیون بشکه در روز رساند. پوتین در دیدار تلویزیونی با الكساندر نوواك ، وزیر انرژی ، گفت كه سعودی ها برای مجبور كردن تولیدكنندگان رقیب نفت شیل از تجارت ، به ویژه در آمریكا ، در حال ریزش بازار بودند.

خبر مرتبط  سهام و غار یوان چینی در معرض تهدید تعرفه چین ترامپ - RT Business News

نواك خاطرنشان كرد كه او نمی داند بالاخره تقاضای افول جهان برای كاهش نفت به كجا خواهد رسید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید