تولید انبوه اولین اتومبیل برقی روسی تا پایان سال آغاز می شود – RT Business News

وزیر صنعت و تجارت این کشور ، دنیس مانتوروف اظهار داشت: پس از تأخیرهای مربوط به بیماری همه گیر ، اولین ماشین برقی روسیه با نام Zetta قرار است در اواخر سال 2020 وارد سریال شود.

Zetta خط تولید را در شهر تولیتی ، یکی از مراکز مهم صنعت خودروسازی روسیه ، روانه بازار خواهد کرد. مانتوروف گفت ، این اتومبیل ها ابتدا در بازار داخلی فروخته می شوند ، اما پروژه تجاری اولیه حاکی است که ممکن است Zeta به کشورهای دیگر صادر شود.

وزیر امور خارجه به خبرگزاری TASS گفت که در حال حاضر صدور گواهینامه خودرو 70 درصد کامل است ، اما او انتظار دارد این روند تا پایان سال پایان یابد.

خبر مرتبط  شرکت های تحقیقاتی ادعا می کنند غول های فناوری ایالات متحده هنوز با شرکت های چینی در لیست سیاه مشغول تجارت هستند - RT Business News

پیش از این تولیدکنندگان Zetta فاش کردند که 10 اتومبیل امسال خط تولید را خاموش می کنند ، در حالی که آنها قصد دارند در سال 2021 این تعداد را به 2000 دستگاه افزایش دهند. این کارخانه می تواند سالانه حدود 15000 دستگاه تولید کند.
همچنین در rt.com
اولین تاکسی های خود رانندگی که در خیابان های مسکو در سال 2024 برخورد کردندZetta اولین وسیله نقلیه کاملاً برقی روسی است که قرار است در دسترس عموم قرار گیرد. به گفته رسانه های محلی ، ارزانترین پیکربندی وسیله نقلیه 450،000 روبل (حدود 6000 دلار) هزینه خواهد داشت. برد آن برای مدلهای ارزان تر تا 560 کیلومتر در مدلهای پیشرفته بین 200 کیلومتر تنظیم شده است.

خبر مرتبط  مشتریان بوئینگ 150 مارک جت را در ماه مارس در بحران coronavirus و فریب 737 MAX لغو کردند - اخبار تجاری RT

به گزارش روزنامه کومرسانت ، روس ها نسبت به افراد سایر نقاط جهان اشتهای کمتری نسبت به افراد دیگر دارند ، در حالی که سال گذشته کمتر از 300 دستگاه برقی جدید فروخته شده است. تقاضا برای اتومبیل های برقی در شهرهای بزرگ کشور مانند مسکو و سن پترزبورگ بیشتر است ، در حالی که مردم مناطق دیگر به دنبال چنین خودروهایی در بازار دست دوم هستند.

خبر مرتبط  چرا چین املاک و مستغلات انگلستان را افزایش می دهد؟ RT's Boom Bust رونق خرید سرمایه گذاران را بررسی می کند - اخبار بازرگانی RT
همچنین در rt.com
روسیه تولید انبوه مارک لیمویی پوتین Aurus را در سال 2021 آغاز خواهد کرد (VIDEO)در حالی که بیشتر EV ها بسیار گران قیمت هستند ، یکی دیگر از دلایل کم تقاضا در روسیه این است که این کشور فاقد زیرساخت شارژ گسترده است. این مرکز بیشتر در شهرهایی با جمعیت زیاد محور است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید