تهیه کننده تراشه Qualcomm به دنبال جلوگیری از ممنوعیت “پرهزینه” ایالات متحده از صادرات به هواوی است – گزارش

Qualcomm یکی از مشهورترین تولیدکنندگان پیشرو در دنیا ، اعلام کرده است که کوالکام در حال لابی کردن دولت آمریکا برای محدود کردن معامله با غول فناوری چینی هوآوی برای از بین بردن مشتری سودآور به رقبای خارجی نیست.

وال استریت ژورنال با استناد به گزارشی از کوالکام گزارش داد که کوالکام ، که اولین شرکتهای آمریکایی بود که پس از لیست سیاه سال گذشته مجبور به قطع ارتباط با هواوی شد ، می خواهد تراشه های این شرکت چینی را برای تلفن های 5G بفروشد. طبق مقررات ایالات متحده که مشاغل چینی را هدف قرار می دهد ، توسعه دهنده هنوز از فروش این فناوری به هواوی منع شده است.

این چیپ ساز اظهار داشت: این محدودیت ها می تواند به عنوان 8 میلیارد دلار درآمد از دست رفته سالانه برای آن هزینه کند. به گفته کوالکام ، این ممنوعیت نتوانست هوآوی را از گرفتن اجزای لازم در جای دیگر متوقف کند و فقط سهم بیشتری از بازار را به شرکت های دیگری که هووی برای غلبه بر فشار واشنگتن روی آن ها دست یافته است ، داد.

همچنین در rt.com

هواوی دیگر به دلیل تحریم های ایالات متحده دیگر چیپست های پرچمدار خود را تولید نخواهد کرد

کوالکام عنوان MediaTek سامسونگ و تایوان کره جنوبی را از بین برندگان احتمالی این ممنوعیت عنوان کرد و گفت که این سیاست ها “سهوا فرصت های گسترده اقتصادی برای دو رقیب خارجی ایجاد کرده است.” گزارش های اولیه رسانه ها حاکی از آن است که هواوی پیش از این به دنبال تعمیق روابط با دومی بوده و سفارش بیش از 120 میلیون تراشه از آن را داده است.

خبر مرتبط  حجم معاملات بورس سهام مسکو برای ثبت رکورد جدید تاریخی در میان همه گیر شدن - RT Business News

سال گذشته ، دولت ترامپ هوآوی را در لیست سیاه تجاری قرار داد ، که به طور رسمی با عنوان Entity List شناخته می شود ، و مؤثر تجارت شرکت های آمریکایی از جمله امثال Qualcomm و Intel را از فروش محصولات به غول فناوری چینی ممنوع می کند مگر اینکه مجوز ویژه داده شود. این اقدامات در ماه مه سختگیر شد تا همه شرکت های خارجی با استفاده از فناوری ایالات متحده از فروش نیمه هادی ها به شرکت چینی جلوگیری کنند.

همچنین در rt.com

© Global Look Press / imago-images.de / راینر زنسن / وینسنت ایزور / روپرت اوبرهاوسر
شرکت های تحقیقاتی ادعا می کنند که غول های فناوری ایالات متحده هنوز با شرکت های چینی که در لیست سیاه قرار دارند تجارت می کنند

آخرین اقدام واشنگتن در حال حاضر یکی از تأمین کنندگان اصلی تراشه هواوی ، تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) را وادار کرده است که دستورات این شرکت را متوقف کند. هواوی برای ساخت پرچمداران Chipsets Kirin خود به این شرکت اعتماد کرده و اخیراً اذعان کرده است که پس از 15 سپتامبر قادر به تولید آنها نخواهد بود.

خبر مرتبط  جدیدترین دانلود فیلم های خارجی

با توجه به اینکه هواوی در حال از دست دادن عمده تامین کننده تایوانی خود و این واقعیت است که پیمانکار اصلی سرزمین اصلی چین – شرکت بین المللی نیمه هادی ساخت بین المللی (SMIC) – پردازنده های پیشرفته تری را تولید می کند ، کوالکام می تواند از گرفتن مجوز برای تحقق این ممنوعیت پیروز شود. طبق گفته این شرکت می تواند میلیاردها دلار فروش تولید کند و به بودجه آن برای توسعه فناوری های جدید کمک کند.

خبر مرتبط  اقتصاد ایالات متحده یک هولوگرام است که از الگوهای رفتاری مانند تسلا - Max Keizer - RT Business News تشکیل شده است

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید