تهران واشنگتن را به “تروریسم اقتصادی” پس از تحریم بانک های بزرگ ایرانی در ایران متهم کرد – RT Business News

مجید تخت روانچی ، سفیر ایران در سازمان ملل ، تحریم های آمریکا علیه بانک های ایرانی را به عنوان اقدامی تروریستی اقتصادی ، که برای ایجاد رنج و ناآرامی های اجتماعی با هدف تغییر رژیم طراحی شده است ، محکوم کرد.

“جمهوری اسلامی ایران تروریسم را به شدت در انواع خود ، از جمله تروریسم دولتی و تروریسم اقتصادی و پزشکی محکوم می کند” تخت روانچی عصر روز پنجشنبه در جلسه کمیته ششم مجمع عمومی سازمان ملل گفت.

وی افزود که “برای ریشه کن کردن تروریسم ، یک بار برای همیشه ، چاره ای نیست جز استفاده از قدرت و یک رویکرد چندجانبه و اطمینان از همکاری و هماهنگی نزدیک بین ذینفعان مربوطه در سطح ملی ، منطقه ای و بین المللی.”

به گفته سفیر ، اعمال مجازات علیه ایران و سایر کشورها در طی شیوع ویروس کرونا به معنای تروریسم است که شرایط عمومی بهداشت را در بحران جهانی بدتر کرده است.

خبر مرتبط  Boeing برای شروع مجدد تولید در کارخانه ایالت واشنگتن هفته آینده به دلیل رنج شرکت در میان خاموش شدن Covid-19 - خبرنامه RT Business

روز پنجشنبه ، وزارت خزانه داری ایالات متحده در یک تلاش جدید برای محصور کردن کشور از سیستم مالی جهانی ، از لیست سیاه 18 بانک بزرگ ایرانی خبر داد.
همچنین در rt.com
آمریکا در حالی که FBI 92 دامنه وب را ادعا می کند که تهران برای انجام “کارزار ضد اطلاعات جهانی” به کار برده است ، تحریم های جدید ایران را سیلی می زنداین اتهامات علیه اکثر بانکها را مشخص نکرد اما گفت که 16 مورد از آنها برای آنچه که عنوان شده هدف قرار گرفتند “فعالیت در بخش مالی ایران” یکی برای پیوندهای آن با بانکی که قبلاً تحریم شده است و دیگری برای بودن “وابسته به ارتش” بانک

خبر مرتبط  آخرین تانکر هواپیمای ایران به ونزوئلا می رسد و از تحریم های ایالات متحده پیروی می کند - RT Business News

خزانه داری در بیانیه ای گفته است “بخش مالی اقتصاد ایران را به عنوان راهی اضافی معرفی کرد که فعالیتهای بدخیم دولت ایران را تأمین مالی می کند.”

علاوه بر این ، این تحریم ها همچنین شرکت های خارجی را که با بانک تجارت می کنند ، هدف قرار می دهد و به آنها 45 روز فرصت می دهد تا چنین فعالیت هایی را متوقف کنند یا با آن روبرو شوند “تحریم های ثانویه.”

بیشتر بخوانید: روحانی به مجمع عمومی سازمان ملل گفت: “ایالات متحده نمی تواند نه مذاکره کند و نه جنگ”

خبر مرتبط  چین قول داد "هر آنچه لازم است" را انجام دهد تا از شركتهای در لیست سیاه ایالات متحده خود محافظت كند - RT Business News

این تحریم ها چند هفته پس از اعلام مجدد تحریم های سازمان ملل متحد علیه ایران توسط ایالات متحده صورت گرفت که تحت توافق بین المللی سال 2015 مربوط به برنامه هسته ای ایران لغو شده بود. واشنگتن تهران را به نقض این توافق متهم كرد ، اما ایران همه این اتهامات را رد كرده است.

در همین حال ، سایر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد با ایالات متحده موافق نیستند ، و می گویند واشنگتن نمی تواند مکانیسم بازگشت سریع را تحریک کند زیرا توافق هسته ای را در سال 2018 کنار گذاشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید