تقاضای طلا به پایین ترین سطح 11 ساله سقوط می کند – شورای جهانی طلا – اخبار تجاری RT

شورای جهانی طلا (WGC) در آخرین گزارش خود اعلام کرد که طلا درخشش خود را برای سرمایه گذاران و بانک های مرکزی از دست داد ، در حالی که بیماری همه گیر ویروس کرونا نسبت به علاقه جهانی به این فلز گرانبها سنگینی می کند.

بر اساس داده های WGC ، تقاضا برای طلا از ابتدای سال 10 درصد کاهش یافته و به 892.3 تن کاهش یافته است. در این گزارش ، با تشریح كاهش تأثیر شیوع Covid-19 بر سرمایه گذاران و مصرف كنندگان ، این كمترین رقم سه ماهه از سال 2009 است.
همچنین در rt.com
سرمایه گذاران روسی ارزهای رمزپایه را به طلا ترجیح می دهند – شورای جهانی طلادر همین حال ، بانک های مرکزی شروع به استفاده از ذخایر طلای خود کرده اند زیرا دولت ها در تلاشند تا تأثیر ویروس را جبران کنند. فروش خالص ، که عمدتا توسط ازبکستان و ترکیه انجام می شود ، در سه ماهه سوم به 12 تن رسیده است ، طبق اولین WGC ، اولین حرکت از سال 2010 است. انتظار می رود بانک ها هنوز قبل از پایان سال خرید طلا را از سر بگیرند ، اما با سرعت کمتری نسبت به 2018 و 2019.

“عدم شیوع بیماری با شیوع همه گیر افزایش یافته است ، و انگیزه بسیاری از سرمایه گذاران – از جمله بانک های مرکزی – به دنبال دارایی هایی است که ارزش پرتفوی آنها را در مواقع بحرانی متنوع و محافظت می کند.” گزارش می گوید به گفته یک تحلیلگر برجسته در WGC ، خیابان لوئیز ، فروش از طریق بانک هایی صورت گرفته است که سعی در بهره مندی از قیمت بالای طلا دارند “در زمانی که آنها از نظر مالی کشیده شده اند.”

وی خاطرنشان کرد ، با این حال ، تقاضای سرمایه گذاری به جبران ضعف در جاهای دیگر کمک کرد ، افزود که این امر باعث شد تا قیمت طلا در اوایل سال جاری به بالاترین سطح برسد. در ماه آگوست ، هر اونس شمش طلا به بالاترین سطح تاریخی خود رسید و بالای 2،075 دلار رسید. متعاقباً برخی از سودها را از دست داد و در سطح فعلی زیر 1900 دلار در هر اونس سقوط کرد.

خبر مرتبط  جنگ تجاری ترامپ با چین نتواند تولید ایالات متحده را تقویت کند - RT Business News

تقاضای سرمایه گذاری در سکه و سکه با رشد تقریباً 50 درصدی نسبت به سال گذشته به 222.1 تن در سه ماهه سوم رسیده است. ابزار سرمایه گذاری دیگر ، صندوق های قابل معامله در بورس طلا (ETF) ، نیز سه ماهه جریان داشت. آنها ذخایر جهانی ETF با پشتوانه طلا را به رکورد جدید 3880 تن رساندند.

خبر مرتبط  دولت ایالات متحده می خواهد ملک چند میلیون دلاری هنگ کنگ را بفروشد زیرا وضعیت ویژه شهر را باطل می کند - RT Business News

“دیدن نقش طلا به عنوان یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاران خرده فروشی درخشش در این سه ماه به همان اندازه دلگرم کننده بود ، زیرا مردم همچنان به دنبال ثبات در بازارهای بی ثبات هستند” خیابان گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید