تقاضای سوخت در هند علی رغم بیماری همه گیر در حال افزایش است – RT Business News

تقاضای هند برای انواع فرآورده های نفتی تقریباً به سطح قبل از COVID رسیده است و باعث شده پالایشگاه های داخلی نرخ پردازش نفت خام را افزایش دهند.

هند ، سومین واردکننده و مصرف کننده بزرگ نفت در جهان ، در ماه ژوئیه از بدترین بازار تقاضا به یکی از سریع ترین بازارهای تقاضای سوخت در نوامبر تبدیل شد و از قیمت نفت همراه با تقاضای شدید در چین و پیشرفت در زمینه واکسن پشتیبانی کرد. توسعه و عرضه

جهش در یکی از بزرگترین محرکهای رشد نفت در جهان قبل از همه گیری ، بهبود تقاضای جهانی نفت با دو سرعت را نشان می دهد ، در حالی که آسیا مصرف بالاتر و در نتیجه ، قیمت نفت را به همراه دارد ، در حالی که اروپا و ایالات متحده از محدودیت های جدید برای مبارزه با رکورد Covid رنج می برند -19 عفونت. بهبود هندوستان همچنین نشان دهنده حمایت فوری است که تقاضای نفت در بازارهای اصلی آسیا ، چین و هند ، به قیمت نفت ، برخلاف اخبار واکسن ، که انتظارات آینده نگرانه بیشتری از واکسیناسیون های گسترده برای تقویت اقتصاد و از این رو ، تقاضای نفت دارد ، می دهد.
همچنین در rt.com
اپراتور می گوید نفتکش سنگاپور پس از برخورد با “منبع خارجی” در عربستان سعودی آتش می گیرد ، نشت نفت امکان پذیر استدر مورد هند ، تقاضای سوخت توسط یکی از تأثیرات Covid-19 بر روی ترجیحات مشتری افزایش یافته است – مردم از حمل و نقل عمومی اجتناب می کنند و راحتی و انزوای نسبی را از سایر افراد در وسایل نقلیه شخصی خود ترجیح می دهند. هند همچنان به مبارزه با بیماری همه گیر ادامه می دهد و هنوز هم محدودیت هایی را در سفرهای داخلی با اتوبوس و هواپیمایی اعمال می کند. این علاوه بر این تقاضا برای بنزین و گازوئیل برای وسایل نقلیه شخصی را افزایش می دهد.

خبر مرتبط  دهلی نو می گوید چین هند را به تجارت تبعیض آمیز متهم می کند ، پکن گفت که پکن باید در مورد شفافیت خود تأمل کند - RT Business News

در طی چهار ماه ، روند تقاضای سوخت هند به طور چشمگیری تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید در Oilprice.com: آیا بایدن سرنوشت وصله شیل آمریکا را مهر و موم می کند؟

در ماه جولای ، هندی پالایشگاه ها نرخ پردازش را کاهش می دادند زیرا با افزایش قیمت سوخت و قسمتهایی از هندوستان دوباره تحت محاصره محلی قرار گرفتند ، در حالی که فصل باران موسمی نیز فعالیت اقتصادی و حمل و نقل را متوقف می کرد ، تقاضا برای سوخت – از پایین ترین میزان در آوریل و مه – کاهش یافته بود.

مدیر اجرایی شل ، بن ون بوردن در مورد Q2 برتر گفت تماس درآمد در ماه جولای هند از نظر تقاضا بدترین عملکرد را داشت ، در حالی که چین همچنان به مقاومت خود ادامه داد.

“بدترین عملکرد بازار هند است ، با 45 درصد کاهش. بنابراین ، ما با ملیله بسیار گسترده ای از کهن الگوهای بازیابی بازار روبرو هستیم. “ ون بوردن گفت.

خبر مرتبط  هند یک تحقیق ضد دامپینگ در مورد برخی از واردات آلومینیوم از چین آغاز می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
عمان به نظر می رسد از ذخایر نفتی که در حال کاهش است نهایت استفاده را ببردچهار ماه بعد ، شرکت نفت هند (IOC) میزان تولید نفت خام پالایشگاه های خود را به 100 درصد در نوامبر سال 2020 افزایش داد ، زیرا مصرف همه فرآورده های نفتی تقریباً به سطح قبل از Covid رسیده است ، بزرگترین پالایشگاه و خرده فروش سوخت کشور گفت اوایل این ماه

“هر چه به واکسن Covid-19 نزدیک می شویم ، اصول اقتصادی قوی است ، شاهد بهبود سریع V شکل در مصرف کلی فرآورده های نفتی هستیم.” رئیس هیئت مدیره IndianOil SM Vaidya گفت.

منابع آگاه به این موضوع گفتند به غیر از IndianOil ، دو تصفیه خانه دولتی دیگر با 100 درصد ظرفیت تصفیه کار می کنند بلومبرگ این هفته.
همچنین در rt.com
سازمان ملل هشدار می دهد که آوردن آب به وال استریت ممکن است باعث حباب حیاتی ترین منبع جهان شودعلائم بازیابی قبلاً در ماه اکتبر ظاهر شده بود ، با مصرف هند از فرآورده های نفتی در اکتبر 2020 رشد 2.5 درصدی نسبت به اکتبر 2019 ، اولین رشد سالانه در سال مالی 2020-201 ، داده های وزارت نفت و گاز طبیعی هند نشان داد. این وزارتخانه گفت که میزان مصرف از سپتامبر تا اکتبر 14.8 درصد افزایش یافته است و این نشان دهنده افزایش فعالیت اقتصادی است.

ICRA Research گفت ، در حال حاضر ، تردد وسایل نقلیه جاده ای در هند از سطح قبل از COVID پیشی می گیرد ، که بزرگترین سهامدار آن آژانس رتبه بندی اعتباری مودی است.

خبر مرتبط  شرکت هواپیمایی حامل آلمان لوفت هانزا با 10 میلیارد دلار بسته نجات دولتی موافقت می کند - RT Business News

“این امر با گشودن تدریجی اقتصاد ، بهبود در بخشهای صنعتی و خدماتی ، محدودیت دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی (اتوبوس و مسافر) و ترجیح فاصله اجتماعی در تحرک شخصی ،“ICRA در یک گفت گزارش این ماه.
همچنین در rt.com
کشف گسترده نفت و گاز دریای قطب شمال در روسیه می تواند ذخایر انرژی خلیج مکزیک و خاورمیانه را کوتوله کندافزایش تقاضای سوخت در هند و همچنین چین کاملاً در تضاد با الگوی تقاضا در اقتصادهای بزرگ توسعه یافته است که با تجدید حیات ویروس کرونا مبارزه می کنند.

در بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان ، ایالات متحده ، فروش بنزین در هفته شکرگذاری با سرسام آور 8.4 درصد یا تقریبا 185 میلیون گالن نسبت به هفته قبل کاهش یافته و مصرف را به پایین ترین سطح برای یک هفته شکرگذاری در 23 سال گذشته، طبق بررسی هفتگی جایگاه های سوخت خرده فروشی توسط شرکت OPIS IHS Markit ، به سال 1997 باز می گردد.

تا زمانی که تقاضای نفت در اقتصادهای بزرگ توسعه یافته به سطح پایدارتری نرسد ، افزایش فوری قیمت نفت به تقاضای عمده رشد دهنده های آسیا ، هند و چین بستگی دارد.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com