تقاضای جهانی نفت 8 درصد در سال 2020 کاهش خواهد یافت – صندوق بین المللی پول – اخبار بازرگانی RT

صندوق بین المللی پول (IMF) در گزارشی جدید گفت ، بحران كورو ویروس منجر به كاهش تقاضای جهانی نفت در سال جاری در مقایسه با سال گذشته حدود 8 درصد خواهد شد.

صندوق بین المللی پول در گزارش عدم توازن جهانی و بحران COVID-19 گفت: امسال ، قیمت نفت 41 درصد پایین تر از سال 2019 خواهد بود. به گفته صندوق بین المللی پول ، تأثیر مستقیم قیمتهای پایین نفت بر توازن تجارت نفت متفاوت خواهد بود و این نشان دهنده وابستگی آنها به صادرات و واردات نفت است.

برآوردهای این صندوق برای کاهش تقاضای جهانی نفت در سال جاری مطابق با سایر پیش بینی کنندگان مانند آژانس بین المللی انرژی (IEA) و اوپک است.

خبر مرتبط  برو شرق! سرمایه گذاری گیم سرمایه گذاری جیم راجرز در خاور دور و سیبری روسیه - RT Business News

ماه گذشته ، آژانس انرژی بین المللی انرژی هسته ای در آخرین گزارش بازار نفت خود اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت رو به کاهش است 7.9 میلیون بشکه در روز (bpd) امسال ، اما این پیش بینی کمی خوش بینانه تر از انتظار ماه گذشته از افت تقاضای 8.1 میلیون بشکه ای در روز است.

IEA ، با این حال ، اشاره کرد که افزایش اخیر موارد COVID-19 و بازگرداندن قفل های جزئی در برخی کشورها همچنان به عدم قطعیت تقاضای جهانی نفت در جهان در سال 2020 کمک می کند.

خبر مرتبط  وزارت حمل و نقل ایالات متحده برای مشاجره با تیتراژ - پروازهای مسافر چینی را مسدود کرده است - RT Business News
همچنین در rt.com
این بحران نفت کاملاً صنعت را متحول می کندIEA گفت ، امسال انتظار می رود که جهان به طور متوسط ​​92.1 میلیون بشکه در روز روغن مصرف کند ، در مقایسه با تقاضای معمولی 100 میلیون بشکه در روز.

اوپک ، به نوبه خود ، انتظار دارد که میزان تقاضای جهانی جهانی نفت در سال 2020 به 8.9 میلیون بشکه در روز کاهش یابد ، قبل از افزایش هفت میلیون بشکه در 2021 ، هنگامی که هنوز هم در سال 2019 کمتر از تقاضا خواهد بود.

خبر مرتبط  خطوط هوایی در حال شکستن و شلیک شدن هزاران نفر از کارمندان به عنوان همه گیر در مسافرت های جهانی می شوند - RT Business News

سقوط قیمت نفت و کاهش تولید پس از همه گیر شدن کروناویروس صادرکنندگان نفت را در خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) به سختی وارد خواهد کرد و درآمد نفتی ترکیبی برای آن کشورها انتظار می رود 270 میلیارد دلار سقوط کرد صندوق بین المللی پول در سال گذشته در مقایسه با سال 2019 ، ماه گذشته در آخرین به روزرسانی خود در مورد منطقه اعلام کرد.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com