تعرفه همیشه گزینه! ترامپ امیدوار است که روسیه و سعودی ها به توافق برسند که “پیمان” برای ایالات متحده عادلانه باشد زیرا پوتین به دنبال همکاری از همه طرف ها است – RT Business News

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ از احتمال تحمیل تعرفه در واردات نفت ، به دلیل عرضه “بیش از حد گسترده” در بازار جهانی كه توسط جنگ قیمت سعودی و روسیه ایجاد شده است و تشدید بیماری همه گیر Covid-19 ، اظهار داشت.

“روغن بیش از حد وجود دارد ، یک چسبندگی وجود دارد ،” ترامپ روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید گفت ، وقتی از وی پرسیده شد که اوایل روز با مدیران صنعت نفت درمورد وی چه گفتگو کرده است. وی گفت که در حالی که پایین آمدن قیمت بنزین در پمپ ، چیز خوبی برای آمریکایی ها بود که تحت تأثیر بسته شدن اقتصادی این همه گیر قرار گرفتند ، آنها همچنین به بخش انرژی آمریکا آسیب رساندند.

این یک بازار آزاد است ، آنها این موضوع را کشف می کنند.

ترامپ در پاسخ به این سوال که احتمالاً اعمال تعرفه در واردات نفت روسیه و عربستان سعودی وجود دارد ، گفت ترامپ می تواند “همیشه در نظر بگیرید” به طور کلی ، تعرفه ها را به عنوان یک ابزار اقتصادی ستایش می کند. او گفت که به فکر استفاده از آنها نیست “درحال حاضر” اما افزود که تعرفه ابزاری بود که او می توانست از آن استفاده کند “اگر آنها با ما ناعادلانه رفتار کنند.”

اندکی پس از سخنان ترامپ ، شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود ، وزیر خارجه عربستان گفت که پادشاهی برای دستیابی به کاهش تولید به دنبال “مانده بازار” این به نفع تولید کنندگان نفت شیل ایالات متحده است.

خبر مرتبط  Berkshire وارن بافت تمام سهام در خطوط هوایی ایالات متحده را به فروش می رساند ، و در نتیجه خاموش شدن Covid-19 ، 50 میلیارد دلار Q1 از دست داده است - خبرهای RT Business

عملیات نفت خام ایالات متحده به ویژه تحت تأثیر جنگ قیمت قرار گرفت ، که در اوایل ماه مارس آغاز شد و عربستان سعودی پس از آنکه روسیه از پذیرش کاهش اضافی تولید در زیر سهمیه های اوپک + خودداری کرد ، تولید را افزایش داد.
همچنین در rt.com
عربستان سعودی تلاش برای از بین بردن شیل آمریكا را انكار كرد و تقصیر راجع به تب و تاب عرضه نفت به روسیه استخبر مرتبط  اقتصاددان به گزارش Keizer به RT - اخبار تجاری RT می گوید ، بانک ها شکست می خورند ، از FIAT خارج شوید

بین آن و کاهش تقاضا به دلیل خاموش شدن جهانی در معرض بیماری همه گیر کوروی ویروس ، قیمت نفت از 65 دلار در هر بشکه در اوایل سال جاری افت کرده و این هفته فقط به 20 دلار رسیده است.

روز پنجشنبه ، ترامپ با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان تماس گرفته و بنا به گزارش ها به وی گفته است “به اندازه کافی کافی است ،” زیرا جنگ قیمت به صنعت نفت شیل آمریکا صدمه می زند – که برای شکستن حتی 40 دلار به حداقل قیمت نیاز دارد. روسیه برای هر بشکه 42 دلار شلیک می کند ، در حالی که سعودی ها حداقل 70 دلار برای تأمین اعتبار برنامه های حق خود نیاز دارند.

پس از گذشت تنها یک هفته از جنگ قیمت ، سناتور کوین کرامر (R-داکوتای شمالی) از ترامپ خواست تا واردات نفت سعودی و روسیه را تحریم کند تا بتواند میادین نفتی در حال سقوط شیل در ایالت خود را نجات دهد.

خبر مرتبط  انتظار می رود اقتصاد جهانی امسال 4.5 درصد منقبض شود - RT Business News
همچنین در rt.com
تولید جهانی نفت خام باید 10 میلیون بشکه در روز کاهش یابد ، روسیه آماده همکاری با ایالات متحده در بازارهای نفت – پوتینرئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین صبح جمعه گفت روسیه است “آماده توافق نامه ها” با شرکای اوپک و همچنین “همکاری با ایالات متحده در این مورد.” مسکو مایل به بحث در مورد کاهش تولید جهانی از این کشور بود “10 میلیون بشکه در روز ، اندکی کمتر ، شاید کمی بیشتر.”

“البته ، همه اینها باید با مشارکت انجام شود ،” پوتین افزود.

سناتور روسی الکسی پوشکوف روز جمعه توئیت کرد که کاملاً انتظار دارد که ایالات متحده مجازات های روسیه و عربستان سعودی را به دستور شرکتهای نفتی آمریکا اعمال کند. “تحریم ها امروز مهمترین ابزار سیاست خارجی ایالات متحده ، از جمله در نبرد برای بازارهای جهانی است.” او گفت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!


پاسخی بگذارید