تعرفه های ایالات متحده از هر لحاظ “ضد مثمر” است و اروپا باید پاسخ دهد – Airbus – RT Business News

ایرباس ، غول هوافضای اروپایی هشدار داده و از بروکسل خواسته است تا پاسخی “مناسب” بدهد ، تعرفه های تازه وارد شده آمریکا برای هدف قرار دادن قطعات هواپیما می تواند به کارگران آمریکایی معکوس باشد.

مناقشه تجارت تلخ اتحادیه اروپا و ایالات متحده در مورد یارانه های هوافضا به سازندگان هواپیما ایرباس و بوئینگ قرار است در سال 2021 بیشتر شود ، زیرا دفتر نماینده تجارت ایالات متحده (USTR) از برنامه های افزایش عوارض شراب های فرانسه و آلمان و همچنین “قطعات مربوط به هواپیما.” زمان وضع تعرفه های جدید مشخص نیست ، در حالی که نرخ عوارض تاکنون مشخص نشده است.
همچنین در rt.com
ایالات متحده تعرفه های شراب ها و قطعات هواپیماهای فرانسوی و آلمانی را به دلیل یارانه های “ناعادلانه” ایرباس افزایش می دهدخبر مرتبط  بیکاری هفتگی ایالات متحده به 4.4 میلیون نفر رسیده است ، که در مجموع قفل کوروی ویروس به بیش از 26 میلیون نفر رسیده است - RT Business News

“افزایش تعرفه های USTR شامل اجزای هواپیماهای ساخته شده در ایالات متحده – توسط کارگران آمریکایی – از هر لحاظ ضد تولید است” سخنگویی به رویترز در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت.

این شرکت افزود که از اروپا اطمینان دارد “برای دفاع از منافع خود و منافع همه شرکت ها و بخش های اروپایی ، از جمله ایرباس ، که هدف این تعرفه های غیر موجه و ضد تولید است ، پاسخ مناسبی خواهد داد.”

ادامه مطلب

پیش از این هشدارهای مشابهی توسط اتحاد تجارت شراب ایالات متحده اعلام شده بود و رئیس جمهور آن افزایش جدید تعرفه ها را خواستار شده بود “ضربه بدنی برای شرکت های آمریکایی” که می تواند مشاغل بیشتری را در بخش خدمات از بین ببرد و در میان شیوع ویروس کرونا ویران کند.

خبر مرتبط  مشکل بوئینگ 737 MAX می تواند ماه آینده به سرویس خود برگردد - Ryanair - RT Business News

واشنگتن آخرین اقدام را با آنچه محاسبه ناعادلانه عوارض در برابر کالاهای ایالات متحده تصویب کرده و سازمان تجارت جهانی (WTO) در اوایل سال جاری تصویب کرده ، توجیه کرد. داور تجارت جهانی حکم داد که ایالات متحده هنگام ارائه یارانه به بوئینگ از قوانین بین المللی پیروی نکرده و به اتحادیه اروپا اجازه می دهد واردات آمریکایی به ارزش 4 میلیارد دلار را با تعرفه ها در ماه نوامبر هدف قرار دهد.

نبرد حقوقی ماوراlantالنهر به مدت 16 سال ادامه داشته است ، در حالیکه حقوق کالاهای مختلف برای 11.5 میلیارد دلار در تجارت تأثیرگذار بوده است. سال گذشته ، WTO در پی یارانه های غیرقانونی به ایرباس در کنار ایالات متحده قرار گرفت و زمینه را برای دریافت عوارض 7.5 میلیارد دلاری کالاهای اروپایی برای ایالات متحده فراهم کرد.

خبر مرتبط  افزایش قیمت طلا به عنوان coronavirus اقتصاد جهانی را لرزاند - RT Business News

کمیسیون اروپا روز پنجشنبه گفت که اخیر ایالات متحده حرکت می کند“یک طرفه” تلاشهای مداوم برای حل اختلاف طولانی مدت را مختل کرد. در بیانیه ای برای رویترز گفت ، با این حال ، هنوز امیدوار است که بتواند با دولت جدید ایالات متحده مشترکات پیدا کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید