تسلط پرتفوی حق ثبت اختراع هواوی کارت برنده این رقابت در مسابقه 5G با ایالات متحده است – اخبار تجاری RT

یک مطالعه جدید توسط شرکت های تحقیقاتی نشان داد که هواوی چین بیشترین حق ثبت اختراع را در مورد فناوری 5G نسل بعدی دارد ، به این معنی که علی رغم تلاش های رئیس جمهور ترامپ برای خاموش کردن ، واشنگتن هنوز مجبور به پرداخت حق الزحمه برای این شرکت است.

طبق تحقیقات انجام شده توسط شرکت تحقیقاتی فناوری GreyB Services با همکاری شرکت تحلیلی Amplified AI ، شش شرکت بیش از 80 درصد از کل اختراعاتی که از نزدیک به استانداردهای 5G مرتبط هستند دارند. این شرکت ها هواوی ، سامسونگ الکترونیک ، ال جی الکترونیک ، نوکیا اویج ، اریکسون و کوالکام ، تنها شرکت مستقر در آمریکا در این گروه هستند.

تعداد اختراعات ثبت شده توسط یک شرکت و اهمیت آنها با استانداردهای صنعت کمک می کند تا تعیین کنیم چه کسی بیشتر از فناوری 5G سود می برد و پیش بینی می شود تحولاتی مانند اتومبیل های خودمختار ، جراحی روباتیک و خانه های متصل را متحول کند.

خبر مرتبط  اخراج کارمندان هواپیمایی "تضعیف" ممکن است 10 میلیون شغل دیگر در خارج از صنعت را به خطر بیندازد - سخنگوی انجمن خلبانان متفقین - RT Business News

هواوی با داشتن بیش از 3000 درخواست حق ثبت اختراع ، رهبر جهانی فناوری 5G است. با این حال ، غول مخابراتی تحت فشار ایالات متحده قرار گرفته است ، که تلاش می کند آن را از قراردادهای 5G خارجی محروم کند.

واشنگتن این شرکت را در فهرست افراد مشهور خود قرار داده است و مشاغل آمریکایی را بدون اجازه ویژه می توانند با آن برخورد کنند. در آخرین اقدام خود ، ایالات متحده تلاش كرد تا شركت چینی را از منابع نیمه هادی جهانی دور كند.
همچنین در rt.com
بنا بر گزارش ها ، چین قصد دارد تا پایان سال 600،000 ایستگاه 5G را نصب کندخبر مرتبط  خودکشی سابق فدراسیون فوتبال به Boom Bust می گوید - مرگ خرده فروشی ایالات متحده مدت زمان طولانی بود و کروավիր ویروس فقط ناخن نهایی در تابوت بود - RT Business News

“حتی اگر آنها [the US administration – Ed.] برای ساخت زیرساخت های 5G شرکت دیگری را استخدام کنید ، آنها هنوز هم به دلیل مشارکت فکری برای توسعه فناوری ، مجبور به پرداخت این شرکت چینی هستند. “ مدیر خدمات GreyB ، Deepak Syal گفت.

مطابق این مطالعه ، مشخص شد که هر شش شرکت تسلیم ثبت اختراعات خود شده اند تا اطمینان حاصل کنند که بعدا می توانند حقوق خود را تحقق بخشند و مبلغی را که بتوانند در حق امتیاز دریافت کنند ، افزایش می دهند.

“شرکت ها بیش از حد به همان اندازه بیش از حد اعلام می کنند ، بنابراین سهم همه را با 75 درصد کاهش می دهد یا به همین ترتیب دستورالعمل مشابه را می دهند.” یک استاد حقوق دانشگاه یوتا ، خورخه کنتراس ، به بلومبرگ گفت.

خبر مرتبط  PayPal به کاربران امکان خرید ، فروش و خرید با استفاده از ارزهای رمزپایه از جمله بیت کوین و اتریوم را می دهد - RT Business News

طبق گفته هواوی ، بیش از 1.4 میلیارد دلار درآمد از مجوز جمع آوری کرده است و حدود 6 میلیون دلار به سایر شرکت ها پرداخت کرده است.

“هواوی مقدار زیادی از مالکیت معنوی خود را ایجاد می کند – ما نیازی به دزدی از افراد دیگر نداریم ،” گفت بنیامین هاوز سخنگوی هواوی در یک نظر. این شرکت گفت که این را ضبط کرده است “در پاسخ به تلاش های دولت ایالات متحده برای جلوگیری از همکاری هواوی با موسسات دانشگاهی و نوآوری با R&D و اختراعات ثبت شده ما.”

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید