تسلا فشار عمده ای برای سهم بازار چین – RT Business News

تسلا با عرضه مدل جدید Y خود در چین با قیمتی کمتر از حد انتظار که گزارش می شود باعث پیش فروش سفارش ها شده است ، بار دیگر رقابت را بهم زده است.

در اولین روز از سال 2021 ، این شرکت اعلام کرد که رسمی راه اندازی می شود مدل Y SUV در کارخانه شانگهای گسترش یافته و با تحویل از اواخر فوریه شروع به گرفتن سفارش از مشتریان می کند.

قیمت ها از 52،074 دلار شروع می شود ، بدون احتساب یارانه دولت برای خریداران احتمالی ، که 30 درصد تخفیف برای قیمت خودرویی است که شش ماه قبل از آن ذکر شده است. به گفته رسانه های محلی ، شروع تولید و قیمت کمتر از حد انتظار باعث جلب توجه بسیاری از مشتریان در حال حاضر شده است.

ظرفیت تولید برنامه ریزی شده ناشناخته است ، اما انتظار می رود بیش از 200000 دستگاه در سال در اوج خود باشد.
همچنین در rt.com
وی متقاعد شده است: ثروتمندترین مرد جهان ایلان ماسک می خواهد به وی بیت کوین پرداخت شودطی نه ماه گذشته ، تسلا حضور داشته است در حال گسترش Gigafactory شانگهای برای آماده سازی برای تولید SUV برقی. از آن زمان به بعد ، اندازه گیاه بیش از دو برابر شده است.

خبر مرتبط  قیمت برنج و گندم در میان ترس ها افزایش یافته است که بستن قفل Covid-19 ممکن است امنیت جهانی غذا را تهدید کند - RT Business News

تسلا با مدل جدید Y قدم به مرکز صحنه پر رونق استارت آپ EV در چین گذاشته و آماده رویارویی با رقبای خود از جمله Nio ، Xpeng و Li Auto است که همگی دارای SUV های کوچک برقی هستند.

در 11 ماه اول سال 2020 ، فروش تسلا در چین 111،600 وسیله نقلیه بود که تقریباً 20،000 وسیله نقلیه بیشتر از مجموع سه رقبای چینی است.

این به رغم این واقعیت است که رقبای محلی تسلا قیمت اولیه حدود 40،000 دلار را ارائه می دهند – حدود 12،000 دلار ارزان تر از Tesla جدید ، و حدود 20،000 $ ارزان تر از EV متوسط ​​اروپا ، که از حدود 60،000 $ شروع می شود.
همچنین در rt.com
فروش وسایل نقلیه الکتریکی نروژی برای اولین بار از مدل های بنزینی و دیزلی پیشی گرفت ، اما تسلا در جایگاه نخست قرار گرفتبا تسریع بیشتر معامله برای مصرف کننده چینی ، تسلا مشخصات کارخانه شانگهای مدل Y را بالاتر از برادران ساخته شده در کالیفرنیا می دهد.

خبر مرتبط  روسیه قصد دارد سال آینده طبق توافقنامه OPEC + تولید نفت را افزایش دهد - RT Business News

دولت چین یارانه های جذابی را ارائه می دهد و تسلا از این مزیت برای مزیت آشکار خود استفاده می کند.

بر اساس ودبوش دانیل ایوز ، تحلیلگر ، به دلیل تقاضای چین ، تسلا می تواند یک میلیون دستگاه خودرو در سال 2022 تحویل دهد ، كه می تواند 40 درصد از فروش جهانی آن را به عهده داشته باشد ، و باعث می شود كه ایوز نظر دهد كه چین “قلب و ریه ها” از داستان رشد تقاضای تسلا “، ایوز ماه گذشته گفت.

در مورد سال 2020 ، تسلا تحویل داده شده 499،550 وسیله نقلیه ، که راهنمایی اخیر خود را در مورد 500،000 وسیله نقلیه کمی از دست داده است ، اما همچنان انتظارات وال استریت را شکست می دهد.

برای امسال ، تحلیلگران نتایج بهتر را پیش بینی می کنند.

ژن مونستر ، تحلیلگر Loup Ventures انتظار دارد نرخ رشد زایمان برای سال 2021 در منطقه 40 درصد به صورت سالانه باشد.
همچنین در rt.com
ایلان ماسک از پیچ و خم بیت کوین خود خبر می دهد و با علاقه مندان به رمزنگاری از طریق توییت های بی پروا خراب می شودخبر مرتبط  در مسیر رسیدن به اوج جدید همیشه؟ بیت کوین با نزدیک شدن به 19000 دلار تجمع هیولای خود را گسترش می دهد - RT Business News

در طول سال 2020 ، تسلا شاهد جهش هشت برابری قیمت سهام بود که باعث شد این شرکت به هشتمین شرکت بزرگ دنیا از نظر ارزش تبدیل شود ، بزرگتر از سرمایه ترکیبی تویوتا موتور ، فولکس واگن ، فورد ، جنرال موتورز و فیات-کرایسلر.

سهام تسلا اکنون دارای سهام است اوج گرفت بیش از 95 درصد طی سه ماه گذشته و بیش از 740 درصد سال تا به امروز ، سرمایه بازار شرکت را افزایش داده است – از روز دوشنبه بازار – به تقریبا 720 میلیارد دلار.

در اواخر دسامبر ، این شرکت به وال استریت پیوست S&P 500 شاخص سهام ، تبدیل شدن به ششمین عضو بزرگ آن با حساب 1.69 درصد از شاخص. علی رغم نتایج مثبت پی در پی در ارقام سود سه ماهه ، این شرکت هنوز نتوانسته برای یک سود کسب کند سال مالی واحد.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com