تسلا به عنوان یک باشگاه انحصاری به عنوان شركت بازار 600 میلیارد دلار كاهش می یابد – RT Business News

ارزش سهام شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا در روز دوشنبه برای اولین بار به 608 میلیارد دلار رسید ، زیرا سهام آن به روند حماسی خود در سال 2020 ادامه داد. بنابراین این شرکت به باشگاه انحصاری پنج شرکت برتر S&P 500 پیوست.

براساس اطلاعات داو جونز مارکت ، همتایان آن در میان پنج لیست برتر اپل ، مایکروسافت ، آمازون و فیس بوک قرار دارند.

سهام تسلا تا به امروز بیش از 660 درصد رشد داشته است و از ماه گذشته کمیته شاخص S&P اعلام کرد سهام خود در 21 دسامبر سهام خود به شاخص S&P 500 اضافه خواهد شد ، حدود 220 میلیارد دلار به بازار سرمایه اضافه شده است. سرمایه گذاران سهام را به رکورد بالاترین سطح 641.76 دلار برای هر سهم سوق داده اند.

خبر مرتبط  بیکاری در منطقه یورو با وجود کاهش محدودیت های ویروس کرونا ، همچنان در حال افزایش است - RT Business News

در ابتدا ، تیم S&P Dow Jones Indices اضافه کردن سهام تسلا به S&P 500 به صورت tranch را در نظر گرفت ، که این اولین فرآیند انجام شده بود. با این حال ، بعداً مشخص شد که سهام با یک ضربه افزایش می یابد ، یا “در وزن مناسب متناسب با شناور تنظیم شده بازار قبل از آغاز معاملات روز دوشنبه ، 21 دسامبر 2020 ، موثر است.”
همچنین در rt.com
ایلان ماسک بیل گیتس را پشت سر می گذارد تا دومین ثروتمندترین فرد روی کره زمین شودخبر مرتبط  سرمایه گذاران علی رغم تهدید به تحریم ، همچنان پول خود را در اوراق قرضه دولتی روسیه قرار می دهند - RT Business News

افزایش چشمگیر سهام تسلا به مدیر عامل آن ، ایلان ماسک ، کمک کرده است تا از بیل گیتس به عنوان دومین مرد ثروتمند جهان پیشی بگیرد. این کارآفرین 49 ساله امسال بیش از 100 میلیارد دلار به ارزش خالص خود اضافه کرده است – بیش از هر کس در شاخص میلیاردرهای بلومبرگ.

خبر مرتبط  غول خرده فروشی انگلیس Debenhams احتمالاً سقوط خواهد کرد ، و 12000 شغل را در معرض خطر قرار می دهد - RT Business News

او سال را در رده سی و پنجم شاخص آغاز کرد و از آن زمان مارک زاکربرگ ، میلیاردر و مدیر عامل فیس بوک خود را از این لیست پایین آورده است. او اکنون در حال پا زدن به پاشنه جف بزوس ، ثروتمندترین مرد جهان است که با ثروتی 184 میلیارد دلاری نشسته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید