ترس همه گیر و افزایش قیمت کشورهای را به سمت ذخیره مواد غذایی سوق می دهد – گزارش – RT Business News

در حالی که کشورها شروع به احتکار مواد غذایی می کنند ، از ترس اینکه اثر همه گیری بر زنجیره های عرضه جهانی می تواند باعث افزایش قیمت شود ، شور و هیجان ویروس کرونا افزایش یافته است.

به نظر می رسد بیشترین نگرانی از نظر کمبود کالاهای کشاورزی مربوط به کشورهای وابسته به واردات مواد غذایی است زیرا تعداد عفونت های ویروس کرونا افزایش می یابد. به عنوان مثال ، مصر ، بزرگترین واردکننده گندم در سطح جهان ، بین سالهای جولای و آگوست خریدهای خود را تقریباً 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داد. مقامات این کشور پیش از این به رویترز گفته بودند که قاهره می خواهد به اندازه کافی کافی داشته باشد “کالاهای اساسی” به مدت کمتر از شش ماه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه با توجه به همه گیری در حال انجام.

خبر مرتبط  سهام بزرگترین سازنده تراشه چین پس از گزارش احتمالی ممنوعیت ایالات متحده - RT Business News
همچنین در rt.com
بزرگترین صادرکننده غلات جهان روسیه با وجود بیماری همه گیر Covid-19 ، منابع جهانی را بالا نگه می داردبیشتر منابع گندم مصر از روسیه تأمین می شود که در نیمه اول امسال سهمیه صادرات غلات را برای محافظت از بازار داخلی خود تعیین کرد. این حرکت در پی عدم اطمینان ویروس کرونا ، نگران کننده تلقی شد ، اما تحلیلگران گفتند که جهان قرار نیست بدون دانه روسی باقی بماند زیرا می توان تامین کنندگان جایگزین را یافت.

اردن همچنین خرید غلات را افزایش داده است. براساس گزارش بلومبرگ ، ذخایر گندم این کشور به رکورد 1.35 میلیون تن رسیده است. در حالی که این میزان برای تأمین نیازهای کشور به مدت یک سال و نیم کافی است ، دولت در حال بررسی اضافه کردن حتی بیشتر مواد غذایی به انبارهای استراتژیک خود برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی است.

خبر مرتبط  اقتصاد عربستان سعودی به شدت از سقوط قیمت نفت ضربه خورد - RT Business News

در اوایل سال جاری ، امارات متحده عربی به همین دلیل 4500 گاو شیری از اروگوئه وارد کرد. ملت گفت که این فقط اولین محموله از این دست است و قرار است کالاهای دیگری نیز به دنبال آن ارسال شود.
همچنین در rt.com
سازمان ملل هشدار می دهد که بحران کوید 19 می تواند باعث کمبود جهانی غذا شود“Covid-19 مصرف کنندگان را مجبور کرده است از مدیریت موجودی به موقع به یک رویکرد محافظه کارانه تر بروند که برچسب درست در مورد آن بود” به نقل از بلومبرگ ، تحلیلگران بانک آمریکا گفتند. “نتیجه این است که مصرف کنندگان به عنوان یک پیشگیری در برابر اختلالات عرضه در آینده ، موجودی بیشتری دارند.”

مراکش و پاکستان نیز اقدامات مشابهی را انجام دادند. با این حال ، تحلیلگران خاطرنشان کردند که برخی از واردات افزایش یافته ناشی از تمایل کشورها برای خرید کالاها از قبل است تا بعداً هزینه بیشتری برای کالاهای آنها پرداخت نکنند. خریدهای گسترده همراه با عوامل دیگر ، از جمله تقاضای شدید چین ، که با آب و هوای سیلاب روبرو شده است ، قیمت ها را افزایش داده است. ساب اندکس کشاورزی بلومبرگ ، که قراردادهای آتی کالاهای اصلی کشاورزی را اندازه گیری می کند ، از پایین ترین سطح ماه ژوئن حدود 20 درصد جهش کرد.

خبر مرتبط  کشورهای حوزه خلیج فارس ناامیدتر از افزایش قیمت نفت هستند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید