ترامپ چوب تعرفه ای را به “کارتل غیرقانونی اوپک” داد و قول داد “هر کاری که بخواهد” انجام دهد (اما نفت آمریکا قطع نشود!) – RT Business News

رئیس جمهور دونالد ترامپ با فراخواندن روسیه و عربستان سعودی برای حل فوری بحران جهانی تولید نفت ، گفت که او هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد – به جز قطع تولید نفت خود ایالات متحده ، ظاهرا – برای محافظت از مشاغل آمریکایی.

“من برای محافظت از مشاغل نفتی ایالات متحده ، هر کاری که لازم باشد انجام خواهم داد.” ترامپ در نشست خبری روزانه کارگروه Covid-19 به خبرنگاران گفت. “ما تولید کننده شماره یک در حال حاضر در جهان هستیم … من یک مومن بزرگ در تجارت بزرگ انرژی خودم هستم ، و می خواهیم از تجارت انرژی خود مراقبت کنم.”

اگر مجبور باشم تعرفه ها را در مورد تمام واردات نفت وارد شده به این کشور اعلام کنم.

وی گفت: “من تمام عمر با اوپك مخالف بوده ام ، زیرا این چیست؟ این غیرقانونی است ، شما می توانید آن را کارتل بنامید ، می توانید آنرا انحصار بنامید ، اما خیلی خشونت آمیز از بین رفت ، بنابراین من به اوپک اهمیت نمی دهم ، نمی توانم کمتر به اوپک اهمیت بدهم. آنها خودشان را نابود می کنند ، “ رئیس جمهور آمریكا گفت.

خبر مرتبط  دانمارک به تولید نفت در سال 2050 پایان می دهد - اخبار تجاری RT

واشنگتن بخشی از توافق های اخیر بر سر قطع نفت نبود ، و در حالی که از روسیه و عربستان سعودی خواسته بود که به توافق برسند ، ترامپ هرگز اعلام نکرد که آیا “هر کاری که می کند” شامل ایالات متحده است که به طور بالقوه تولید نفت خود را قطع می کند ، حتی برای نجات جدی تولید کنندگان شیل. تحت تأثیر روند اخیر بازار نفت قرار گرفت.
همچنین در rt.com
عربستان سعودی از قیمت های پایین نفت برای مجبور کردن آمریکا برای کاهش تولید شیل استفاده می کند ، اما آسیب به همه کشورها ممکن است باعث مذاکره شوددر همین حال ، یک نشست اضطراری بین اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدان آنها که مایل به حمایت از بازار رکود نفت پیش بینی شده برای دوشنبه بودند ، به طور ناگهانی به تعویق افتاد تا روز پنجشنبه ، گفته می شود که به دلیل اختلاف نظرهای مداوم بین عربستان سعودی و روسیه است.

خبر مرتبط  آیفون 11 اپل از این پس در هندوستان ساخته می شود ، نه چین - RT Business News

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه گفت: مسکو آماده است تا از کاهش 10 میلیون بشکه در روز پشتیبانی کند – اما تنها در صورت پیوستن سایر بازیکنان – رئیس جمهور روسیه روز جمعه گفت. در همان زمان ، او به طور اتفاقی خاطرنشان كرد كه خروج عربستان سعودی از این توافقنامه ظاهراً به معنای خلاص شدن از شر تولیدكنندگان شیل ایالات متحده بوده است.

ریاض سریعاً این اتهام را رد كرد و آن را “كاملاً عاری از حقیقت” خواند ، اما كارشناسان بخش انرژی به RT گفتند كه به عنوان یك نزدیك وابسته به آمریكایی ها ، عربستان سعودی به سادگی “به صراحت نمی توان اظهار داشت که هدف اصلی آن مبارزه با شرکت های شیل آمریکایی است.”
همچنین در rt.com
عربستان سعودی می خواهد به روسیه فشار بیاورد … اما آیا به جای آن می تواند به خود آسیب برساند؟خبر مرتبط  ونزوئلا از بانک انگلیس به دلیل امتناع از بازگشت طلا این کشور در میان بحران کورو ویروس شکایت کرد - اخبار تجاری RT

به اصطلاح “انقلاب شیل” در ایالات متحده در سالهای اخیر سعودی ها را از بخش بزرگی از بازار نفت آمریکا محروم کرده است. عربستان سعودی پس از عدم یافتن زمینه مشترک با روسیه در مورد چگونگی پاسخ به بیماری همه گیر ، اقدام به پمپاژ نفت با چنان شدید کرد که قیمت ها شدیدترین افت آنها را از زمان جنگ خلیج فارس در سال 1991 مشاهده کرد.

کارشناسان انرژی موافق هستند که یک فرمول جدید همکاری بین کشورهای نفتی به شدت مورد نیاز است. اینها باید شامل کشورهای عضو اوپک – عربستان سعودی بازیگر اصلی آنها – همچنین روسیه و سایر کشورهایی باشد که بین سالهای 2017 تا 2020 به قالب اوپک + پیوستند و کسانی که هرگز در این گروه شرکت نکرده اند ، از جمله ایالات متحده.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید