ترامپ می گوید کاهش رکورد تولید نفت به زودی دو برابر خواهد شد – RT Business News

تولیدکنندگان جهانی نفت قبلاً در مورد بزرگترین کاهش تولید تا کنون در جهان توافق کرده اند ، اما رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ گفته است که به زودی این کاهش دو برابر خواهد شد تا جهان را از همه گیر کوروی ویروس به جهان بازگرداند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان خارج از بلوک روز یکشنبه توافق کردند که تولید خود را برای ماه های مه و ژوئن با 9.7 میلیون بشکه در روز (bpd) کاهش دهند ، مبلغی برابر با ده درصد از عرضه نفت جهان و بزرگترین آنها. برش در تاریخ

“درگیر در مذاکره ،” ترامپ روز دوشنبه ، “شماره ای که اوپک + به دنبال کاهش آن است ، 20 میلیون بشکه در روز است ، نه 10 میلیونی که به طور کلی گزارش می شود.”

“اگر اتفاق نزدیک به این اتفاق بیفتد و جهانیان از فاجعه Covid 19 به کار خود بازگردند ، صنعت انرژی دوباره قوی خواهد شد ، خیلی سریعتر از آنچه پیش بینی می شود ،” او ادامه داد.

خبر مرتبط  خداحافظ ، بیگ تک؟ اقتصاددان به Boom Bust - RT Business News می گوید مردم اعتماد خود را به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی از دست می دهند

ترامپ اولین کسی نیست که رقمی معادل 20 میلیون بشکه در روز یا یک پنجم از عرضه جهانی شناور می کند. هنگامی که اوپک + درباره مشخصات کاهش روز یکشنبه بحث داشت ، منابع موجود در داخل کارتل نفت به هفته گذشته به رویترز گفتند که چنین برشی مورد بحث قرار گرفته است ، و این رقم در پیش نویس بیانیه ای که توسط خبرگزاری منتشر شده است ظاهر می شود.

خبر مرتبط  خطوط هوایی بریتیش ایرویز با افزایش محدودیت های Covid-19 ، باعث افزایش ضرر در سفر می شود - اخبار تجاری RT
همچنین در rt.com
اوپک + با کاهش رکورد خروجی موافقت کرد ، بیش از 4٪ از نفت صعود کرداگرچه چنین کاهش شدید بی سابقه ای بی سابقه خواهد بود ، اما هنوز هم نمی تواند تقاضای جهانی را کاهش دهد. همه گیر کورو ویروس شاهد بوده است که این تقاضا یک سوم کاهش می یابد و قیمت نفت در ابتدای آوریل به دو دهه کمترین میزان از 20 دلار در هر بشکه می رسد. این افت تهدیدی وجودی را برای تولید کنندگان نفت شیل آمریکایی ایجاد می کند ، که برای تبدیل سود به قیمت حدود 40 دلار در هر بشکه نیاز دارند.

خبر مرتبط  سهام هند با افزایش واکسیناسیون و چشم انداز اقتصادی باعث افزایش احساسات می شود - RT Business News

بنابراین ، ترامپ بر روی کشورهای اوپک فشار آورده است تا این کاهش ها را امضا کنند. وی همچنین به طور مستقیم با رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین و سلمان پادشاه عربستان سعودی مذاکره کرده است ، که در برابر زمینه کاهش تقاضا ، بیش از یک ماه در جنگ قیمت ها بسته اند. پوتین در اوایل این ماه گفت: عربستان سعودی با ریختن بازارهای جهانی اشباع شده در بازارهای نفتی ارزان قیمت ، به دنبال مجبور کردن تولیدکنندگان نفت رقیق شیل – مانند ایالات متحده و روسیه – از تجارت است.

ترامپ روز دوشنبه از مسکو و ریاض تشکر کرد که خواستار آتش بس و “بازگرداندن این مشاغل بسیار بزرگ”.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!


پاسخی بگذارید