ترامپ حرارت پکن را در مورد ممنوعیت Alipay و هفت برنامه چینی دیگر افزایش می دهد – RT Business News

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در روزهای پایانی دولت خود معامله با هفت برنامه چینی را از جمله بستر پرداخت Alipay متعلق به میلیاردر چینی Jack Ma’s Ant Group ممنوع کرده است.

دستورالعمل اجرایی که روز سه شنبه امضا شد ، همچنین Tencent QQ Wallet و WeChat Pay و همچنین برنامه های CamScanner ، SHAREit ، VMate و WPS Office را تحت تأثیر قرار داد.

این اقدام در حالی صورت گرفته است که نگرانی های عمده ای وجود دارد که می تواند از این برنامه ها برای ردیابی و ایجاد پرونده های مربوط به کارمندان فدرال ایالات متحده استفاده شود و چندین اقدام تهاجمی علیه غول های فناوری چینی را دنبال می کند

خبر مرتبط  فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا چاپ پول برای معدود میلیون ها نفر را در دستمزد معیشت خود زندگی می کند - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT

“ایالات متحده باید علیه کسانی که برای محافظت از امنیت ملی ما برنامه های نرم افزاری متصل به چین را تولید یا کنترل می کنند ، اقدامی تهاجمی انجام دهد.” دستور گفت.
همچنین در rt.com
سهام برتر تراشه ساز چین با تهدید به تحریم های ایالات متحده متلاشی می شوداین دستورالعمل ، که پس از ترک ریاست جمهوری ، طی 45 روز اجرایی خواهد شد ، اقدامات ضد چین مانند ممنوعیت کامل بارگیری WeChat و تلاش برای مسدود کردن برنامه کوتاه ویدیویی TikTok در ایالات متحده را دنبال می کند. اولی به طور موقت توسط قاضی فدرال مسدود شد ، در حالی که دومی تحت محدودیت های صادر شده توسط دادگاه های متعدد قرار گرفت.

خبر مرتبط  بولسونارو برزیل به BRICS گفت - اقتصادهای نوظهور می توانند نقش اساسی در بهبود جهانی از بیماری همه گیر ویروس کرونا داشته باشند - RT Business News

ماه گذشته دولت ترامپ با بزرگترین تولید کننده نیمه هادی نیمه هادی SMIC در چین برخورد کرد و فروش فناوری را به دلیل احتمال استفاده آنها توسط ارتش محدود كرد.
همچنین در rt.com
تغییر ناگهانی قلب: معاملات نیویورک در مورد حذف غول های مخابراتی چینی از فهرستواشنگتن همچنین China Mobile ، China Telecom و China Unicom Hong Kong را در لیست سیاه قرار داد و این امر مانع سرمایه گذاری های ایالات متحده در رشته های اصلی صنعت مخابرات چین است. در اوایل این هفته ، بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) از حذف لیست شرکت ها خودداری کرد.

خبر مرتبط  اولین پل راه آهن که روسیه و چین را به سال 2022 وصل می کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید