تراشه ساز Qualcomm برای تأمین محصولات 4G هواوی تحت تحریم چراغ سبز می یابد – RT Business News

کوالکام تأیید کرده است که مجوز لازم را برای فروش تراشه های 4G به Huawei چین از دولت آمریکا دریافت کرده است. پیش از این توسط واشنگتن تحریم ها به دلیل محدود کردن کنترل شرکت های چینی ممنوع شده بود.

به گفته سخنگوی کوالکام ، تامین کننده تراشه “مجوز تعدادی از محصولات را دریافت کرد که شامل برخی از محصولات 4G است” رویترز گزارش داد. این شرکت در مورد مواردی که اکنون می تواند برای غول فناوری چینی ارسال کند توضیح بیشتری نداد ، اما توجه داشت که این مجوز برخی از دستگاه های تلفن همراه را پوشش می دهد.
همچنین در rt.com
Huawei در تلاش است تا بازار 5G اروپا را ممنوع کند ، با ممنوعیت “مبهم” سوئد مبارزه می کندکوالکام در اوایل سال جاری میلادی ، هنگامی که این شرکت با محدودیت های جدیدی در آمریکا روبرو شد و شرکت ها را از فروش محصولات ساخته شده با فناوری ایالات متحده به هواوی ممنوع کرد ، درخواست ادامه تجارت با هواوی را داد.

خبر مرتبط  Huawei چین امیدوار است که در میان فشارهای تحریم های ایالات متحده از شبکه های 5G اروپا پشتیبانی کند - RT Business News

گزارش های اولیه رسانه ها حاکی از آن بود که کوالکام ممکن است عرضه تراشه های 5G را به این شرکت چینی از سر بگیرد ، اما بیانیه اخیر حاکی از آن است که این منابع به 4G محدود خواهد شد. دولت آمریكا قبلاً اعلام كرده بود كه محصولاتی كه به تجارت 5G هواوی مرتبط نیستند احتمالاً بیشتر مورد تأیید قرار می گیرند.

ادامه مطلب

کوالکام گفته است که برخی از برنامه های آن هنوز در انتظار تأیید هستند ، در حالی که سایر تأمین کنندگان نیز منتظرند دولت ایالات متحده اجازه دهد تا آنها بتوانند محموله های خود را به هواوی از سر بگیرند. برخی از شرکت ها از قبل مجوز انواع خاصی از محصولات ، از جمله اینتل ، سونی و سامسونگ و سایر محصولات را به دست آورده اند.

خبر مرتبط  مدیر سرمایه گذاری به گزارش Keizer گزارش می دهد: روسیه و چین جهان را به سمت STANDARD GOLD هدایت می کنند - اخبار بازرگانی RT

Huawei سال گذشته در اوج جنگ تجاری در حال تلاقی بین بزرگترین اقتصاد جهان در لیست سیاه تجارت ایالات متحده قرار گرفت که به طور رسمی به عنوان Entity List شناخته می شود. این ممنوعیت عملاً مشاغل ایالات متحده از جمله شرکت های کوالکام را از تجارت با این شرکت فناوری چینی منع کرد مگر اینکه معافیتی صادر کند.

واشنگتن از آن زمان به بعد فشار خود را بر نهادهای چینی شدت بخشیده و به کلیه شرکتهای استفاده کننده از فناوری ایالات متحده دستور داده است فروش نیمه هادی ها را به این شرکت چینی متوقف کنند. این ممنوعیت بر توانایی هواوی در طراحی تراشه های خود تأثیر گذاشت. هوآوی پیش از این گفته بود که تراشه های پردازنده برای ساخت تلفن های هوشمند رو به اتمام است و به دلیل تحریم های آمریکا دیگر قادر به تولید تراشه های پیشرفته Kirin نخواهد بود.

خبر مرتبط  اقتصاد جهانی هرگز ممکن است به سطح رشد قبل از همه گیری بازگردد - بانک جهانی - اخبار تجاری RT

تحلیلگران پیش از این گفته بودند که تأمین مجدد محصولات می تواند باعث بهبود کار تجارت تلفن های هوشمند شرکت فناوری چینی شود. با این حال ، مجوزهای اعطا شده ممکن است فقط دارای یک “تأثیر محدود” استیسی راسگون ، تحلیلگر برنشتاین ، به نقل از رویترز ، اظهار داشت ، زیرا افزایش تحریم ها در بخش غیر 5G اعمال می شود ، در میان افزایش علاقه مشتری به دستگاههایی كه از این شبکه های نسل بعدی پشتیبانی می كنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید