تحویل نیمه اول ایرباس به 16 سال کاهش می یابد و سفارشات جت ZERO برای ماه دوم اجرا می شود – RT Business News

گزارش جدید ایرباس سازنده هواپیماهای اروپایی نشان می دهد که تحویل هواپیماها در شش ماه نخست سال به نصف رسیده است و این رقم تنها 196 هواپیما در مقایسه با 389 مورد در مدت مشابه سال 2019 نصف شده است.

براساس این آمار ، تحویل ها در ماه ژوئن به 36 فروند هواپیما ، از 24 ماه مه و حداقل 14 در آوریل رسیده است. این چهار فروند A350-900 برای Iberia ، Air France و SAS ، تنها جت های مسافت طولانی در ژوئن تحویل داده شده است. مابقی تحویل ها شامل 31 فروند هواپیمای خانوادگی A320 و یک فروند A220 بود.

در همین زمان ، هیچ سفارش جدیدی در طول ماه ژوئن توسط غول هوافضا ثبت نشده است ، دومین ماه متوالی آن با فعالیت مرتبه صفر است.

خبر مرتبط  بانک توسعه آسیا هشدار می دهد - بحران کووید 19 می تواند 8/8 تریلیون دلار در اقتصاد جهانی باقی بگذارد - اخبار بازرگانی RT
همچنین در rt.com
“سونامی از دست دادن شغل”: خطوط هوایی در حال شکوفایی هستند و هزاران کارمند را شلیک می کند زیرا همه گیر سفرهای جهانی را خراب می کندایرباس گفت که طی دو سال آینده با افت 40 درصدی مشاغل روبرو خواهد شد و سازنده هواپیما را مجبور به قطع 15000 شغل یا 11 درصد از نیروی کار خود می کند. کارمندان این شرکت که با کاهش شغلی مواجه هستند اولین اعتصاب خود را در 12 سال چهارشنبه برگزار کردند.

خبر مرتبط  جهان با تغییر "پارادایم" روی نفت به عنوان وحشت فروش WTI به پایین ترین سطح تاریخ فرو می رود - Max Keizer RT - اخبار تجاری RT

سازندگان هواپیماهای جنگنده در ازای توافق نامه ای برای تعویق دیگران در موعد مقرر ، هواپیماهایی را ترك كردند كه هواپیماهایی را كه قبلاً ساخته شده اند ، به دست بگیرند. کارشناسان می گویند برخی هواپیماها مستقیماً در حال ذخیره سازی هستند زیرا تقاضای سفر برای بهبودی کند است.

بیشتر بخوانید: احتمالاً تولید ایرباس در مدت 2 سال بعد از Covid-19٪ 40 کاهش خواهد یافت

سفر هوایی یکی از صنایع سخت و سنگین بوده است و انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) هشدار داده است که شیوع Covid-19 منجر به درآمد گمشده 314 میلیارد دلار برای حامل ها خواهد شد.
همچنین در rt.com
خداحافظ “ملکه آسمانها”: بوئینگ برای پایان دادن به تولید 747 Jumbo Jet پس از 50 سالخبر مرتبط  خروجی اضافی عربستان سعودی باعث کاهش قیمت سوخت سوخت می شود - RT Business News

ناوگان بین المللی ، که به دلیل بحران کرونور ویروس متحمل خسارات بزرگی شده اند ، در حال کاهش نیروی کار خود هستند و هزاران نفر را بدون شغل رها می کنند.

در حالی که صنعت حمل و نقل هوایی برای مدتی طولانی از بحران کرونویوسی برمی خیزد ، ایرباس انتظار دارد که حجم تولید در سال 2023 جمع شود و تا سال 2025 به سطح پیش از بحران بازگردد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید