تحولات واکسن Covid-19 باعث کاهش دلار آمریکا می شود – اخبار تجاری RT

روز دوشنبه همچنان که اخبار امیدوار کننده در مورد استفاده از واکسن ویروس کرونا در حال تحت فشار قرار دادن است ، ارزش پول ایالات متحده همچنان ضعیف می شود. کارشناسان می گویند که اشتهای تجار برای دارایی های خطرناک در حال افزایش است.

دلار در برابر سبد ارزهای 92.234 با کاهش 0.1 درصدی روبرو بود و به پایین ترین سطح دو سال و نیم سقوط کرد.

“بازارها در حال حاضر اخبار همه گیر را دنبال می کنند – به نظر می رسد خوش بینی واکسن در حال حاضر از دارایی های خطر حمایت می کند” به نقل از پاول دونووان ، اقتصاددان ارشد در مدیریت ثروت جهانی UBS ، در یادداشتی خطاب به مشتریان گفت.

خبر مرتبط  با ورود سرمایه گذاران به بازارهای در حال ظهور ، ورودی های خارجی سهام هند را به اوج جدید می رساند - RT Business News

داروخانه انگلیسی AstraZeneca روز دوشنبه گفت که واکسن آن می تواند حدود 90 درصد موثر باشد ، همانطور که آزمایشات مرحله آخر نشان داد. این شرکت گفت که داده های خود را به مقامات سراسر جهان که چارچوبی برای تأیید مشروط یا زودرس دارند ، آماده می کند.
همچنین در rt.com
“پیتر شیف:” جهان در حال فروپاشی است و به یک استاندارد طلایی برمی گرددخبر مرتبط  سرمایه گذاران علی رغم تهدید به تحریم ، همچنان پول خود را در اوراق قرضه دولتی روسیه قرار می دهند - RT Business News

این اطلاعیه به دنبال رشته ای از پیشرفت های واکسن مثبت توسط سایر داروسازان جهانی است. اوایل این ماه شرکت بیوتکنولوژی مدرن مستقر در ایالات متحده گفت که واکسن آزمایشی آن 94.5 درصد در پیشگیری از Covid-19 موثر است ، بر اساس داده های موقت یک آزمایش بالینی در مراحل آخر. مشخص شد که یک واکسن رقیب توسط Pfizer مستقر در ایالات متحده و شرکت آلمانی BioNTech 90 درصد کارایی دارد ، در حالی که تولید کنندگان واکسن Sputnik V روسیه 92 درصد کارایی را گزارش کردند.

خبر مرتبط  نمایشگاه هوایی پاریس در میان عدم اطمینان همه گیر Covid لغو شد - اخبار کسب و کار RT

سیتی بانک هفته گذشته هشدار داد که توزیع گسترده واکسن ها برای مبارزه با ویروس کرونا و کاهش پولی مداوم می تواند منجر به ضعیف شدن دلار آمریکا تا 20 درصد در سال آینده شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید