تحلیلگران پیش بینی می کنند که نفت می تواند “به راحتی” به 150 دلار در هر بشکه برسد ، گرچه قیمت های امسال را کاهش می دهد – RT Business News

قیمت نفت خام پس از طی سال جاری به دلیل بیماری کرونا ویروس و اختلاف نظر بین تولیدکنندگان جهانی نفت ، به زیر صفر رسیده است و احتمال بازگشت دوباره چشمگیر از این پایین ترین نرخ های تاریخی را دارد.

این طبق تخمین تحلیلگران است ، که به وال استریت ژورنال گفتند که سرمایه گذاری در تولید نفت و گاز خشک می شود و قیمت های نفت خام بالاتر از 100 دلار در هر بشکه را پیش می برد.

وی گفت: “این فشار بودجه بسیار گسترده خواهد بود. تولید برای بعضی از تولید کنندگان واقعاً دشوار خواهد بود ، “ گفت Trevor Woods ، مدیر ارشد سرمایه گذاری صندوق پرچین مستقر در اوهایو North Trace Capital. “ما تا سال 2025 می توانستیم به راحتی 150 دلار بدست آوریم.” او اضافه کرد.

خبر مرتبط  مسکو و ریاض "بسیار نزدیک" به معامله نفتی - صندوق ثروت مستقل روسیه - اخبار تجاری RT

بیشتر بخوانید: Coronavirus یک دهه از رشد تقاضای نفت را از بین برده است

به گفته کریستیان ملک ، تحلیلگر JPMorgan ، کاهش سرمایه گذاری تأثیر ماندگار در فرصت های تولید نفت خواهد داشت. وی تخمین می زند تولید پنج میلیون بشکه در روز یا پنج درصد از سطح پیش از بحران کاهش یابد. برای رسیدن به تعادل نیاز به سرمایه گذاری 625 میلیارد دلاری اضافی تا سال 2030 برای تولید و تقاضا دارد. در نتیجه ، قیمت نفت افزایش می یابد و طی دو سال آینده به 100 دلار در هر بشکه خواهد رسید.

خبر مرتبط  روسیه 4.4 میلیارد دلار به ذخایر فارکس تنها در یک هفته - RT Business News اضافه می کند
همچنین در rt.com
موج دوم کاوید می تواند قیمت نفت را به “دمپایی” ارسال کندریچارد فولارتون ، مدیر سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری مستقر در لندن ، مستقر در لندن ، گفت که او انتظار دارد قیمت نفت بیش از 100 دلار در نیمه دوم سال 2020 باشد. “ما هرگز نمی خواهیم روغن را از نظر جسمی از بین ببریم ،” وی به WSJ گفت: “این است که آیا ما قصد داریم پایتخت را برای دسترسی به آن نفت مستقر کنیم.”

بیشتر بخوانید: اوپک + معامله لحظه آخری را معترض کرد تا تقریبا 10 میلیون بشکه در روز تولید نفت را کاهش دهد

خبر مرتبط  بانکدار باسابقه - RT Business News می گوید: "هند با بازگشت اقتصاد به رشد" بدترین عقب است "

اکثر کارشناسان انتظار دارند که در دراز مدت ، قیمت های نفت خام در سطحی باقی بمانند که به تولید کنندگان اجازه می دهد با استخراج میزان سوخت لازم برای تأمین تقاضا سود کسب کنند. با این حال ، آنها اضافه می كنند كه همه گیر Covid-19 پیش بینی های پیچیده است.

معیار بین المللی Brent در روز جمعه بیش از یک درصد با 41.90 دلار در هر بشکه معامله شد. وست تگزاس واسطه ایالات متحده نیز با 1.3 درصد کاهش به 39.11 دلار در هر بشکه رسید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید