تحلیلگران روسی پیش بینی می کنند که قیمت طلا در سال جاری بیش از 20 درصد افزایش یابد – RT Business News

طبق پیش بینی اخیر آژانس رتبه بندی ملی روسیه (NRA) ، ممکن است قیمت طلا در سال 2020 بیش از 20 درصد افزایش یابد.

عدم قطعیت های اقتصادی ناشی از همه گیر شدن کروناویروس باعث علاقه به دارایی سنتی پناهگاه امن شده است. در نیمه اول سال ، قیمت این فلز گرانبها 26 درصد افزایش یافت و به بالای یک دهه نزدیک شد.

با این حال ، NRA انتظار دارد که تقاضای طلا در شش ماه آینده خنک شود ، زیرا ترس از فقدان اقتصادی ناشی از موج شیوع کروناویروس است و منجر به اصلاح نزولی می شود. اگرچه رشد قیمت طلا در بخش دوم سال ممکن است به 15-17 درصد کند شود ، اما آژانس گفت که میانگین قیمت سالانه 21 درصد رشد خواهد کرد.

خبر مرتبط  صادرات هنگ کنگ به ایالات متحده به عنوان کالاهایی از چین برچسب گذاری می شود - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه اکنون بیشتر از صادرات گاز طبیعی از طلا پول بیشتری کسب می کندپیش بینی می شود تولیدکنندگان طلای روسیه بزرگترین بهره بردار از افزایش قیمت باشند. براساس برآوردهای تحلیلگران ، معدنچیان طلا از عملکرد مالی بهتری برخوردار خواهند بود و شاهد رشد درآمد سالانه آنها در حدود 30 درصد خواهند بود.

خبر مرتبط  کارفرمایان آمریکایی رکورد 2 میلیون شغل را به عنوان ویروس کرونا ویران کردند - اقتصاد کسب و کار RT

روسیه پس از چین و استرالیا سومین تولید کننده بزرگ طلا در جهان است. سال گذشته ، این کشور 368 تن تولید کرده است. در حالی که تولید طلا در سه ماهه اول حدود پنج درصد افزایش یافت ، تولیدکنندگان روسی در ماه آوریل شاهد کاهش 20 درصدی سال گذشته در ماه آوریل بودند ، زیرا همه گیر کورو ویروس باعث قفل شدن در سراسر کشور شد.

بیشتر بخوانید: بحران Covid-19 که قیمت طلا را به اوج تمام وقت می رساند

خبر مرتبط  کانادا قول تلافی "دلار به دلار" را پس از اینکه ترامپ مجدداً 10٪ تعرفه را در آلومینیوم اعمال می کند - RT Business News

با توجه به تأثیر همه گیر کوروی ویروس بر صنعت و اقتصاد روسیه ، NRA انتظار نمی رود که تولید طلا تفاوت زیادی با ارقام سال گذشته داشته باشد. پیش بینی تحلیلگران نسبت به آنچه اتحادیه تولیدکنندگان طلا روسیه ارائه می دهد بدبین تر است. در ماه ژوئن ، این انجمن اعلام کرد که انتظار دارد تولید طلا تا امسال به یک درصد افزایش یابد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید