تجمع طلا در معاملات محرک آمریکا و قفل های Covid در بالاترین سطح 6 هفته ای – RT Business News

قیمت طلا پس از آنکه کنگره آمریکا به توافق نامه بسته پیشنهادی ویروس کرونا رسید ، در روز دوشنبه همچنان در حال افزایش بود. قفل شدن در انگلیس همچنین اشتهای سرمایه گذاران را نسبت به این فلز گرانبها افزایش داده است.

طلا با افزایش بیش از یک درصدی به 1900.57 دلار در هر اونس رسید ، در حالی که پیش از این با 19901.38 دلار بالاترین سطح از 9 نوامبر رسیده بود. معاملات آتی طلای آمریکا نیز تا 1،904.80 دلار بود.

“اکنون که انگیزه های مالی خود را پشت سر گذاشته ایم ، طلا به اندازه کافی حرکت دارد تا پایان سال بیش از 1900 دلار بسته شود و حتی می تواند تا 1925 دلار نیز افزایش یابد.” استفان اینس ، استراتژیست ارشد بازار جهانی در شرکت خدمات مالی Axi ، به رویترز گفت.

خبر مرتبط  انگلیس به دنبال نزدیک شدن استقلال از اتحادیه اروپا به دنبال توافق تجارت آزاد با ترکیه است - RT Business News

“اگر بسته محرک را با خوش بینی برای فدرال رزرو برای کاهش بازده با قدمت طولانی تر ادغام کنید ، با توجه به اینکه این برنامه ادامه برنامه خرید اوراق قرضه خود را در هفته گذشته نشان می دهد ، ما می توانیم حداقل تا مارس 2021 طلا را در سقوط حفظ کنیم.” او اضافه کرد.
همچنین در rt.com
“پیتر شیف:” جهان در حال فروپاشی است و به یک استاندارد طلایی برمی گرددخبر مرتبط  روسیه منابع کافی برای مقابله با بحران Covid-19 - نخست وزیر میوستستین - RT Business News

بسته محرک 900 میلیارد دلاری که کمک فوری به آمریکایی ها و مشاغل کمک می کند تا به آنها کمک کند تا با ویرانی اقتصادی همه گیر مقابله کنند و بودجه توزیع واکسن را تأمین کنند ، سرانجام روز یکشنبه توسط رهبران کنگره آمریکا توافق شد. این دومین محرک اقتصادی بزرگ در تاریخ ایالات متحده خواهد بود.

تحلیلگران به دلیل دیگر رشد قیمت طلا ، قفل شدن مجدد در اروپا و به ویژه در انگلستان اشاره دارند. به گفته مایکل مک کارتی ، استراتژیست ارشد در CMC Markets ، طلا بار دیگر وضعیت امن خود را بدست آورد زیرا قفل شدن باعث تغییر احساسات در بازار گسترده تر شده است ، که به جای همه گیر شدن به نظر می رسد و در سال آینده بهبود می یابد.

خبر مرتبط  پکن در پاسخ به دامپینگ قیمت ، 212٪ تعرفه شراب استرالیا را می زند - RT Business News

آمار نشان داد که دلالان موقعیت های صعودی خود را در قراردادهای طلا و نقره COMEX در هفته منتهی به 15 دسامبر افزایش داده اند. اخیراً قیمت نقره و پلاتین نیز در حال افزایش است و نقره به بالاترین حد خود از 18 سپتامبر رسیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید