تجارت مجدد تجارت چین با وجود چشم انداز جهانی تیره و تار در میان قفل شدن کورو ویروس – RT Business News

وزارت بازرگانی چین گزارش داده است که در پی فروپاشی چشمگیر ناشی از بیماری همه گیر Covid-19 در دو ماه اول سال ، تجارت این کشور در ماه مارس بهبود یافته است.

“با توجه به بازخورد مناطق و صنایع مختلف ، واردات و صادرات در مارس پیشرفت خاصی نشان داده است.” سخنگوی وزارت بازرگانی گائو فنگ ، افزود: “اما در همان زمان ، به تدریج تأثیر اپیدمی جهانی بر اقتصاد جهانی و تجارت بین المللی ظاهر می شود.”

سازمان تجارت جهانی پیش بینی می کند که تجارت جهانی در سال جاری در نتیجه شیوع تاج ویروس تا 32 درصد سقوط کند.

خبر مرتبط  با وجود همهگیری Covid-19 ، تجارت آلمان همچنان به سرمایه گذاری در روسیه ادامه می دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
به دلیل کمبود جهانی تجهیزات ضد ویروس ، صادرات کالاهای مهم پزشکی چین به 1.5 میلیارد دلار افزایش یافتاین وزارتخانه می گوید چشم انداز صادرات چین هنوز ناخوشایند است و برخی از صادرکنندگان این کشور (به ویژه شرکت های نساجی ، پوشاک و خودرو) با کاهش تقاضای جهانی به سختی ضربه خورده اند.

به گفته گائو ، این وزارتخانه میزان تأثیر این بیماری همه گیر بر بخش تجارت خارجی چین را از نزدیک پیگیری و ارزیابی خواهد کرد.

پکن تلاش های خود را برای دفاع از این کشور افزایش می دهد “بستر” وی گفت ، با بیان اینکه دولت هیچ محدودیتی برای صادرات تجهیزات و تجهیزات پزشکی اعمال نکرده است.

خبر مرتبط  واشنگتن عقب نشینی می کند و به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد تا با هواوی بر اساس استانداردهای 5G همکاری کنند - RT Business News

داده ها نشان می دهد که این کشور بین 3 مارس و 4 آوریل 10.2 میلیارد یوان (1.4 میلیارد دلار) تجهیزات پزشکی محافظت ، از جمله 3.86 میلیارد ماسک و 37.52 میلیون لباس محافظ صادر کرده است. در کل ، در ژانویه و فوریه ، صادرات چین 292 میلیارد دلار ارزش داشته است.
همچنین در rt.com
قیمت برنج و گندم در میان ترس ها افزایش یافته است که بستن قفل Covid-19 ممکن است امنیت جهانی غذا را تهدید کندخبر مرتبط  بخش مصرف کننده چین با وجود داده های ناامیدکننده خرده فروشی - از نظر منطقی خوب است - JP Morgan - اخبار تجاری RT

گائو گفت که 58 کشور و منطقه و چهار سازمان بین المللی قبلاً توافق های خرید تجهیزات پزشکی با چین را امضا کرده بودند ، در حالی که 71 کشور دیگر و 10 سازمان بین المللی در حال مذاکره بودند.

شورای دولتی ، کابینه چین ، این هفته یک سری سیاست ها را برای حمایت از تجارت اعلام کرد ، از جمله ایجاد 46 منطقه آزمایشی یکپارچه جدید برای تجارت الکترونیکی مرزی.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید