تجارت روسیه و چین تحت تأثیر بیماری همه گیر قرار نگرفته و قرار است 110 میلیارد دلار برسد – سفیر – RT Business News

آندری دنیسوف ، سفیر روسیه در چین گفت ، حجم تجارت بین روسیه و چین می تواند با 110 میلیارد دلار در سال گذشته مطابقت داشته باشد.

این دیپلمات روسی که به عنوان میهمان ارجمند سومین نمایشگاه بین المللی واردات چین به شانگهای سفر کرده بود ، به TASS گفت که شیوع ویروس کرونا به تجارت دو ملت لطمه ای وارد نکرده است.

“در 9 ماه اول ، طبق آمار چین ، ما عملا در سطح سال گذشته هستیم. کاهش در گردش تجاری حدود دو درصد است “ وی گفت ، حجم فعلی تجارت تقریبا 80 میلیارد دلار است و پیش بینی می شود تا پایان سال به 110 میلیارد دلار برسد.

خبر مرتبط  بزرگترین وام دهنده روسی Sberbank می خواهد به یک شرکت Big Tech تبدیل شود - RT Business News

“البته حیف است که ما نتوانستیم تجارت را افزایش دهیم ، اما از طرف دیگر ، بسیار دلگرم کننده است که کاهش چندانی نداشته است” دنیسوف افزود.
همچنین در rt.com
روسیه و چین در مدت 5 سال حجم تجارت تجاری خود را دو برابر کرده و به 200 میلیارد دلار برسانندتجارت بین دو کشور در حال رشد است و در سال 2019 مسکو و پکن گفتند که آنها تمام موانعی را که می تواند مانع همکاری سریع آنها شود برطرف کرده اند. طرفین همچنین هدف بلند پروازانه دو برابر شدن حجم تجارت را به 200 میلیارد دلار تا سال 2024 اعلام کردند.

خبر مرتبط  نهنگ رمزنگاری Mystery به بیش از 1.1 میلیارد دلار بیت کوین منتقل شد و کمتر از 4 دلار برای معامله پرداخت می کند - RT Business News

ژانگ هانوهی ، سفیر جدید چین در مسکو ، گفت که پکن مسکو را یک شریک قابل اعتماد می داند و بازارهای خود را بیش از پیش به روی محصولات روسی باز می کند. این دیپلمات اضافه کرد در حالی که پکن درگیر جنگ تجاری فزاینده ای با واشنگتن بود و واردات خود را از ایالات متحده به ویژه محصولات کشاورزی کاهش می داد ، به تأمین کنندگان جدیدی نیاز داشت و روسیه را جایگزین خوبی می دانست.

خبر مرتبط  1.5 میلیون آمریکایی دیگر درخواست بیکاری داده اند - RT Business News

“ما یک تامین کننده جدید انتخاب خواهیم کرد. و روسیه قابل اعتمادترین کشور است “ ژانگ گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید