تجارت جهانی با بدترین رکورد روبروست ، اما “ممکن بود خیلی بدتر شود” – WTO – RT Business News

سازمان تجارت جهانی (WTO) پیش بینی کرده است که شیوع Covid-19 در سه ماهه دوم سال 2020 تجارت جهانی با 18.5 درصد کاهش خواهد یافت. با وجود شدیدترین سقوط تا کنون ، این بالاتر از بدترین پیش بینی های سازمان تجارت جهانی است.

آمار و ارقام این نهاد تجارت نشان می دهد که تجارت جهانی کالا سه درصد نسبت به سال قبل در سه ماه اول سال 2020 ریخته است ، اما اقدامات مربوط به ویروس باعث تشدید اوضاع شده است.

“تخمین های اولیه برای سه ماهه دوم ، هنگامی که ویروس و اقدامات قفل مرتبط با آن سهم بزرگی از جمعیت جهانی را تحت تأثیر قرار داده اند ، نشان دهنده افت سالانه در حدود 18.5٪ است.” سازمان تجارت جهانی در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد ، گفت.

خبر مرتبط  آمازون در 2 ایالت آمریكا به دلیل رفتار ناعادلانه با فروشندگان شخص ثالث تحت تحقیقات - گزارش - RT Business News
همچنین در rt.com
صندوق بین المللی پول هشدار می دهد که بیشتر کشورها نسبت به آنچه پیش بینی شده عمل کرده اند بدتر عمل می کنند و می گوید احتمالاً پیش بینی های خود را نیز کاهش خواهد دادپیش بینی تجارت سالانه سازمان تجارت جهانی در ماه آوریل ، دو نتیجه احتمالی بحران فعلی را بیان کرد. طبق نظر بدبینانه ، تجارت می تواند 32 درصد دلهره آور باشد ، در حالی که بهترین سناریو سقوط 13 درصدی است. اکنون این سازمان می گوید که واکنش های سریع دولت به خنثی کردن انقباضات کمک کرده است و سناریوی بدبین کمتر محتمل به نظر می رسد.

خبر مرتبط  تحلیلگران پیش بینی می کنند که نفت می تواند "به راحتی" به 150 دلار در هر بشکه برسد ، گرچه قیمت های امسال را کاهش می دهد - RT Business News

وی گفت: “سقوط تجارت که اکنون می بینیم از نظر تاریخی بزرگ است – در واقع ، شدیدترین رکورد خواهد بود. اما یک پوشش نقره مهم در اینجا وجود دارد: این می توانست خیلی بدتر باشد ، “ گفت: مدیر ‑ ژنرال روبرتو آزوودو. “این یک واقعاً مثبت است ، اما ما نمی توانیم از خود شکایت کنیم.”
همچنین در rt.com
“سونامی از دست دادن شغل”: خطوط هوایی در حال مسافرت و شلیک شدن هزاران نفر از کارمندان به دلیل بیماری همه گیر سفرهای جهانی هستندبراساس WTO ، علیرغم اینکه دولت ها قادر هستند سریعتر از آنچه در سال 2008-2009 به بحران فعلی واکنش نشان دادند ، براساس WTO ، چشم انداز اقتصاد جهانی طی دو سال آینده هنوز کاملاً نامشخص است. ابهامات ناشی از احتمال موج دوم موج دار و محدودیت های مرتبط با آن و همچنین مراجعه گسترده به محدودیت های تجاری است.

خبر مرتبط  گزارش Keizer RT در تظاهرات سهام شرکتهای ورشکسته حفر شده است - RT Business News

سازمان تجارت جهانی می گوید سرعت بهبود اقتصادی بیشتر بر رشد تجارت تأثیر می گذارد. در صورت بازگشت سریع به مسیر پیش از بیماری همه گیر ، تجارت جهانی می تواند حدود 20 درصد گسترش یابد ، در حالی که افزایش عفونت ممکن است این روند را از روند پیش از بحران کوتاه کند و تجارت فقط 5 درصد بهبود می یابد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید