تب خوک ممکن است تولیدکنندگان گوشت خوک آلمان را از بازار سودآور چین محروم کند – RT Business News

تولیدکنندگان گوشت خوک در آلمان نگران هستند که ممکن است بازار اصلی صادرات خود ، چین را از دست دهند ، پس از آن که تب خوکی آفریقایی (ASF) در یک گراز وحشی در براندنبورگ پیدا شد.

دولت آلمان روز پنجشنبه اولین مورد بیماری بسیار عفونی را تأیید کرد ، که برای انسان خطرناک نیست اما برای خوک ها کشنده است و قادر است دام ها را ویران کند. این واکنش سریع برخی از واردکنندگان را به همراه داشت ، کره جنوبی برای توقف خرید هجوم آورد و گزارش شد ژاپن نیز این روند را دنبال می کند.
همچنین در rt.com
اقتصاد آلمان با شدیدترین افت ثبت شده روبرو شدچین یک مصرف کننده بزرگ گوشت خوک است و تقریباً دو سوم صادرات گوشت خوک آلمان را تشکیل می دهد. این کشور از شیوع ASF رنج برده است که باعث کشته شدن تقریبا نیمی از گله های آن شده است. گسترش تب خوکی و افزایش ناگهانی قیمت گوشت خوک چین را مجبور کرد برای جبران کمبود واردات گوشت را افزایش دهد.

خبر مرتبط  آیا توافق اوپک + باعث کاهش توافق بازار نفت خواهد شد؟ - اخبار تجاری RT

وی ادامه داد: باید دید آیا چین از رویه معمول خود پیروی می کند و تمام واردات گوشت خوک آلمان را ممنوع می کند. آلمان قبلاً امیدوار بود که بتواند به توافق منطقه ای با چین دست یابد ، به موجب آن مناطق تحت تأثیر هنوز می توانند تجارت کنند. “ بتان ویلکینز از شورای توسعه کشاورزی و باغبانی (AHDB) نوشت.

ادامه مطلب

به گزارش رویترز ، آلمان در سال 2019 به ارزش 1.2 میلیارد دلار گوشت خوک به چین فروخت. گروه های صنعتی محلی قبلاً نگرانی هایی را درباره آینده صادرات گوشت خوک آلمان ابراز کرده اند. کشاورزان آلمانی که مایل به از دست دادن مشتریان آسیایی نیستند ، از پکن خواسته اند تا از ممنوعیت پتو جلوگیری کند و فقط از مناطق آلوده تحریم کند.

خبر مرتبط  علی بابا با همکاری سازنده دارو Sinovac برای ایجاد بستری برای تلقیح واکسن کرونا ویروس - RT Business News

“امیدوارم بازار چین باز بماند” رئیس انجمن کشاورزان DBV آلمان ، یواخیم روکوئید ، در کانال تلویزیونی ARD آلمان گفت. وی خاطرنشان کرد که بازار داخلی نمی تواند تقاضای از دست رفته بازار آسیا را بپوشاند ، که این امر برای فروش قطعات خوک مانند گوش و دم حیواناتی که در اروپا محبوبیتی ندارند نیز حیاتی است.

در همین حال ، انجمن تولیدکنندگان خوک ISN آلمان گفت که توقف صادرات به چین “بسیار دردناک خواهد بود” برای صنعت گوشت خوک

خبر مرتبط  قفل قفل Covid-19 در روسیه افزایش فروش دوچرخه دارد - RT Business News

چین تاکنون هیچ تصمیم رسمی در مورد تهیه گوشت خوک آلمان اعلام نکرده است. با این حال ، قیمت گوشت خوک آلمان از قبل فشار بازار را احساس می کرد و طبق گزارشات در روز جمعه تقریبا 14 درصد کاهش داشت.

اگر چین محدودیت هایی را در مورد گوشت خوک آلمانی اعمال کند ، نیاز به جبران مایعات از دست رفته دارد. واردکنندگان دیگر ممکن است از این شرایط سود ببرند. برخی از تحلیلگران خاطرنشان كردند كه تولیدكنندگان آمریكایی ممكن است تجهیزات خود را به چین افزایش دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید