تأمین گاز روسیه به اروپا از طریق خط لوله Nord Stream به بالاترین سطح رسیده است – RT Business News

روسیه 59.2 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از طریق خط لوله Nord Stream در سال 2020 پمپاژ کرد و صادرات از طریق اتصال گاز دریایی بین روسیه و اروپا را به بالاترین سطح از گذشته رساند.

بر اساس داده های ارائه شده توسط مجری مسیر ، تجهیزات سال گذشته برای مصرف کنندگان اروپایی در مقایسه با سال قبل 1.2 درصد افزایش داشته است. در سال 2019 ، خط لوله Nord Stream 58.5 میلیارد متر مکعب (متر مکعب) گاز طبیعی حمل کرد.

“خط لوله در مقایسه با سالهای گذشته در سطح بالاتری استفاده شده است ، بنابراین حجم گاز حمل شده در سال 2020 بالاترین بالاترین علامت تاریخی از زمان شروع عملیات است” این شرکت در بیانیه ای گفت.

خبر مرتبط  اگر سعودی ها و روسیه نتوانند به توافق کاهش تولید برسند ، نفت پس از تاخیر در جلسه اوپک + 6 درصد سقوط می کند.
همچنین در rt.com
آلمان در واکنش به تحریم های آمریکا علیه خط لوله Nord Stream 2 ممکن است از واردات گاز آمریکایی مالیات بگیرددو خط لوله 1224 کیلومتری دریایی با ظرفیت کلی 55 میلیارد متر مکعب از طریق دریای بالتیک برای انتقال سوخت آبی از ذخایر گسترده گاز روسیه به آلمان و بقیه اروپا عبور می کنند. از زمان راه اندازی اولین شعبه در سال 2011 ، کل صادرات از طریق Nord Stream به 382 میلیارد مترمکعب رسیده است.

در همین حال ، ساخت خط لوله خواهر آن ، Nord Stream 2 ، که هدف آن دو برابر کردن ظرفیت مسیر زیر آب موجود است ، به دلیل فشارهای ایالات متحده با موانع متعددی روبرو شده است. راه اندازی این پروژه که در ابتدا برای سال 2020 برنامه ریزی شده بود ، به دلیل تهدید تحریم های ایالات متحده باید یکی از شرکت های درگیر در ساخت و ساز کشتی های خود را عقب انداخت.

خبر مرتبط  ورشکستگی شیل ایالات متحده علی رغم محافظت از بیماری همه گیر سرعت می گیرد - RT Business News
همچنین در rt.com
Nord Stream 2 روسیه “بخشی از یک سیستم قابل اطمینان تأمین گاز” برای اروپا برای سالهای آینده است – نماینده آلمانروسیه کشتی های خود را برای ادامه کار اعزام کرد و این خط 90 درصد کامل است – اما واشنگتن به تلاش های خود برای خنثی کردن پروژه انرژی 11 میلیارد دلاری ادامه می دهد. در اوایل این هفته “هدیه ای برای تقسیم” ، دولت ترامپ اعلام کرد که تحریم های جدیدی را برای هدف قرار دادن یک کشتی لوله گذاری و شرکت های درگیر در ساخت و ساز اعلام کرده است. در حالی که هر دو مسکو و برلین بارها و بارها تأکید کرده اند که خط لوله باید تکمیل شود ، غول انرژی روسیه گازپروم در اوایل این هفته به سرمایه گذاران خود هشدار داد که خطرهای تعلیق یا حتی لغو Nord Stream 2 با توجه به اقدامات ایالات متحده وجود دارد.

خبر مرتبط  میلیاردر جیمی دیمون می گوید مالیات بر ثروت تقریباً غیرممکن است - اخبار تجاری RT

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید