بیکاری روسیه ممکن است بیش از TRIPLE باشد به دلیل تعطیل شدن تجارت در میان قرنطینه کورو ویروس – RT Business News

رئیس اتاق حسابهای روسیه هشدار داد كه بحران اقتصادی ناشی از كووید 19 می تواند تا 8 میلیون روس را از كار خارج كند و اوضاع در بازار كار ممكن است تا پایان سال بهبود نیابد.

“براساس پیش بینی ها ، در طول این بحران تعداد افراد بیکار در روسیه برای مدتی از 2.5 میلیون به 8 میلیون افزایش می یابد.” الکسی کودرین ، که سابقاً به عنوان وزیر دارایی روسیه فعالیت می کرد ، روز دوشنبه به خروجی تجارت RBC گفت. وی افزود: نرخ بیکاری فقط می تواند زمانی کاهش یابد که اقتصاد با افزایش تقاضا و مصرف دوباره رشد کند و مشاغل به حالت عادی برگردند.
همچنین در rt.com
برنامه اضطراری کروناویروس می تواند رشد اقتصادی روسیه را کاهش دهداین مقام معتقد است که روسیه باید به تدابیری که دولت برای مقابله با بحران مالی 2008-2009 برای جبران پیامدهای مشکلات اقتصادی فعلی اتخاذ کرد ، نگاه کند. كودرین خاطرنشان كرد: در طول بحران قبلی ، این كشور از كمكهای گسترده مالی برای كمك به مشاغل ماندن در پرده پرده برداشت. در حالی که کمک به جلوگیری از اخراج نکرد ، بسیاری از شرکت ها ، حتی شرکت های ضعیف ، زنده ماندند.

خبر مرتبط  سرمایه گذاری های جهانی در حالی که آشفتگی Covid-19 بازارهای مالی را در اختیار دارد ، وارد چین می شود - RT Business News

با توجه به شرایطی که روسیه گفته ممکن است نیاز به کمک به مشاغل تا 3 تریلیون روبل (40.8 میلیارد دلار) داشته باشد. دولت روسیه روز دوشنبه گفت که در حال بررسی اقدامات اضافی برای حمایت از اقتصاد است که می تواند تا پایان این هفته رونمایی شود. نخست وزیر میخائیل میشوستین گفت که شرکت هایی که در بخش هایی که بیشتر درگیر بحران کروناویروس هستند ، کار می کنند و در برخی موارد می توانند پرداخت مالیات را تا پایان سال 2021 به تأخیر بیاندازند.

خبر مرتبط  بیکاری در ایالات متحده ممکن است به 25 میلیون دلار برسد زیرا اقتصاد خراب ویروس - RT Business News
همچنین در rt.com
پوتین از اقدامات همه جانبه برای حمایت از اقتصاد و مشاغل روسیه در میان همه گیر کورو ویروس خبر دادپیش از این بلومبرگ گزارش داده بود که دولت روسیه ممکن است در اقدامات محرک جدید حدود 1 تریلیون روبل (13.6 میلیارد دلار) پول بگیرد. برخی از بودجه می تواند برای یارانه گرفتن حقوق کارگران مجبور به ماندن در خانه به دلیل اقدامات قرنطینه صرف شود.

کابینه اجرایی روسیه تاکنون 1.4 تریلیون روبل (حدود 19 میلیارد دلار) برای تحریک اقتصاد در میان گسترش ویروس کشنده و نوسانات بازار نفت اختصاص داده است. قدرین پیشتر هشدار داده بود که ، اگرچه اقدامات حمایتی در حال حاضر 5 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد ، اما ممکن است این کافی نباشد. به گفته وی ، این کشور حداقل به هفت درصد نیاز دارد.

خبر مرتبط  روسیه در حال نبرد ایالات متحده در نبرد برای بازار بزرگ انرژی چین - RT Business News

از روز دوشنبه ، بیش از 18،000 نفر در روسیه آزمایش ویروس مثبت کرده اند و 148 نفر نیز جان باخته اند. گسترش سریع این بیماری دولت را وادار كرده است كه رژیمهای خودكارآمد اجباری را در بیشتر مناطق ، از جمله در پایتخت ، اعمال كند. در اوایل این ماه ، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین گفت که مرخصی پرداخت شده در سراسر کشور تا 30 آوریل تمدید می شود ، در حالی که مشاغل غیر ضروری ، از جمله مراکز خرید ، سینما و سالن های بدنسازی ، در بیشتر مناطق کشور تحت تأثیر این بیماری بسته نمی شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید