بیماری همه گیر کروناویروس می تواند دو برابر بد برای جنگ جهانی باشد – جنگ جهانی – مک کینزی – RT Business News

تحقیقات اخیر مؤسسه جهانی مک کینزی نشان می دهد که اختلالات تولید ناشی از شیوع Covid-19 می تواند اقتصاد جهانی را دو برابر هزینه یک جنگ نظامی فرضی جهانی هزینه کند.

در گزارشی با عنوان “خطر ، انعطاف پذیری و تعادل در زنجیره های ارزش جهانی” ، تحلیلگران شرکت مشاوره مستقر در ایالات متحده مک کینزی خطرات مختلفی از خاموشی تولید را که 100 روز به طول انجامید ارزیابی کردند. شوکهای اقتصادی که در این گزارش در نظر گرفته شده است از طیف گسترده ای از وقایع ممکن ناشی می شود – از حمله سایبری و ردیف های تجاری گرفته تا درگیری های نظامی و همه گیر – و در فرکانس ، زمان سرب و ماهیت تأثیر متفاوت است.

خبر مرتبط  چین به دنبال افزایش اکتشاف نفت ، گسترش ذخیره نفت و گاز است - RT Business News

به نظر می رسد خسارت ناشی از سناریوی فرضی جنگ جهانی می تواند حدود 15 تریلیون دلار باشد ، در حالی که همه گیر کوروی ویروس به همان اندازه دو درگیری هزینه خواهد کرد و سوراخی در حدود 30 تریلیون دلار در اقتصاد جهانی باقی می گذارد. این سه برابر بیشتر از هزینه رکود اقتصادی بزرگ است که 10 تریلیون دلار تخمین زده می شود و 30 برابر بیشتر از عواقب ناشی از حمله سایبری در مقیاس بزرگ است.

مطابق تحلیل مک کینزی ، براساس مدلی که از 325 شرکت در 13 صنعت تهیه شده است ، اختلال در زنجیره ارزش به راحتی می تواند بیش از 40 درصد سود سالانه را به طور متوسط ​​از بین ببرد. با این حال ، یک واقعه شدید و جدی که تولید را به مدت 100 روز مختل می کند می تواند درآمد تقریبا یک سال در برخی از صنایع را از بین ببرد.

خبر مرتبط  موج دوم COVID می تواند بازیابی سوخت جاده را خرد کند - اخبار تجاری RT

در این گزارش آمده است که زنجیره های ارزش فشرده نیروی کار بیشتر در معرض بیماری همه گیر هستند. در مورد صنایع ، این همه گیر بیشترین تأثیر را برای پوشاک دارد که بیشترین سهم اشتغال را به خود اختصاص می دهد ، حداقل 25 میلیون شغل در سطح جهان فراهم می کند ، و به دنبال آن هوافضا ، مبلمان و فرآورده های نفتی از جمله موارد دیگر است.

خبر مرتبط  دانمارک برای اطمینان از پرداخت مالیات مناسب توسط شرکت فناوری ایالات متحده ، کتابهای Google را بررسی می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
حدود 2 بیلیون نفر ممکن است به دلیل بیماری همه گیر ، ظرف دو ماه آینده شغل خود را از دست دهند“در حالی که همه گیر COVID بزرگترین و گسترده ترین شوک زنجیره ارزش را در حافظه اخیر تحویل داده است ، این تنها جدیدترین در یک سری از اختلالات است که زنجیره های ارزش و شرکت ها را در معرض خسارت قرار داده است.” این تحقیق هشدار می دهد و از شرکتها می خواهد که آمادگی لازم برای کاهش خطرات در حال ظهور را داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید