بیماری همه گیر ممکن است هزینه کل تولید سالانه اقتصاد ایالات متحده را به همراه داشته باشد – RT Business News

تحقیقات جدید نشان داده است که اقتصاد ایالات متحده ممکن است به دلیل تأثیرات مخرب شیوع Covid-19 ، 16 تریلیون دلار ضرر کند.

در حالی که بیشتر مطالعات هزینه های ویروس کشنده را با تأثیر آن بر تولید ناخالص ملی (GDP) ارزیابی می کنند ، مقاله ای که در اوایل این هفته در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد ، روش دیگری ارائه می دهد.

نویسندگان این مطالعه – وزیر خزانه داری سابق لارنس سامرز و اقتصاددان دانشگاه هاروارد دیوید کاتلر – علاوه بر هزینه های صرفاً اقتصادی ، ضررهای مربوط به افرادی را که به دلیل ویروس فوت کرده اند نیز در نظر گرفتند.
همچنین در rt.com
با توجه به اینکه Covid-19 هالیوود را وادار به عقب انداختن انتشار فیلم های پرفروش می کند ، ممکن است باکس آفیس ایالات متحده امسال بیش از 80 درصد سقوط کندبا توجه به اینکه تعداد ویروس های کرونا ویروس کرونا در ایالات متحده نزدیک به هشت میلیون نفر است و مرگ و میر از 215،000 نفر فراتر رفته است ، محققان معتقدند که شیوع این بیماری ممکن است منجر به تخمین 625،000 مرگ تجمعی در کشور تا سال آینده شود. با توجه به نظری “ارزش محافظه کارانه 7 میلیون دلار در هر زندگی” طبق محاسبات انجام شده ، مرگ زودرس مرتبط با ویروس کرونا می تواند تقریباً 4.4 تریلیون دلار از بین برود.

اعتقاد بر این است که این ویروس اثرات طولانی مدت بر سلامتی دارد ، به ویژه برای بازماندگان با بیماری شدید یا بحرانی. نویسندگان خاطرنشان کردند ، از آنجا که این عوارض منجر به افزایش خطر مرگ زودرس می شود ، عواقب گسترده ای نیز برای کل اقتصاد به همراه خواهد داشت ، خساراتی که برای موارد پیش بینی شده تا سال آینده بالغ بر 2.6 تریلیون دلار دیگر است.

این مقاله می افزاید ، حتی کسانی که با ویروس کشنده تماس نگرفته اند نیز می توانند تحت تأثیر آن قرار بگیرند. رنج ناشی از مرگ احتمالی عزیزان و همچنین اثرات انزوا و تنهایی ، ممکن است منجر به وخیم شدن شرایط بهداشت روانی شود. طبق این تحقیقات ، این امر ضرر آن را نیز به اقتصاد وارد می کند که ممکن است تقریبا 1.6 تریلیون دلار به دلیل اختلال در سلامت روان ضرر کند.

خبر مرتبط  بایدن می گوید که تعرفه های ترامپ برای چین را برای مدتی حفظ خواهد کرد - RT Business News

بقیه ضررها – تقریباً نیمی از کل – با کاهش درآمد ناشی از رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا همراه است. نویسندگان به برآورد قبلی دفتر بودجه کنگره استناد کردند که در مجموع 7.6 تریلیون دلار از دست رفته تولید طی دهه آینده پیش بینی کرده است.

“ضرر اقتصادی بیش از دو برابر هزینه کل پولی برای تمام جنگهایی است که ایالات متحده از 11 سپتامبر 2001 آغاز کرده است ، از جمله در افغانستان ، عراق و سوریه” مطالعه می خواند. “کل هزینه بیش از 16 تریلیون دلار یا تقریباً 90٪ تولید ناخالص داخلی سالانه ایالات متحده تخمین زده شده است.” این نتیجه گیری می کند ، و اضافه می کند که خسارت تخمینی برای یک خانواده چهار نفره تقریباً به 200000 دلار می رسد.

خبر مرتبط  یوان چین برای تبدیل شدن به سومین ارز ذخیره بزرگ جهان در پشت دلار و یورو - Morgan Stanley - RT Business News
همچنین در rt.com
کارفرمایان آمریکایی رکورد 2 میلیون کار را به عنوان اقتصاد ضرب و شتم ویروس کرونا کاهش دادنداین مقاله در حالی ارائه می شود که قانون گذاران آمریکایی در مورد بسته محرک دیگری بحث می کنند که هدف آن تخریب ویروس است. این تحقیق تأكید كرد كه هرگونه تخفیف اقتصادی باید حداقل پنج درصد بودجه را برای افزایش آزمایش و ردیابی تماس اختصاص دهد ، زیرا سرمایه گذاری حدود 6 میلیون دلاری منجر به هزینه های پیشگیرانه 176 میلیون دلاری می شود.

“افزایش سرمایه گذاری در آزمایش و ردیابی تماس می تواند منافع اقتصادی داشته باشد که حداقل 30 برابر بیشتر از هزینه برآورد شده سرمایه گذاری در این روش ها باشد” مطالعه گفت. این گزارش افزود كه حمايت مالي از اقدامات بهداشتي نبايد برطرف شود حتي زماني كه نگراني هاي مربوط به همه گيري شروع به كاهش كرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید