بیشتر شکلات های جهان از طریق کار 1.5 میلیون کودک ، بعضی از آنها تا پنج سال – مطالعه – RT Business News

یک مطالعه جدید از دانشگاه شیکاگو افزایش کار کودکان در تولید جهانی کاکائو را علیرغم تعهد شرکت های بین المللی برای توقف استفاده از کاکائو برداشت شده توسط کودکان نشان داده است.

بر اساس مطالعه، به سفارش وزارت کار ایالات متحده ، بیش از دو پنجم (43 درصد) از کل کودکان بین 5 تا 17 سال در مناطق پرورش کاکائو در غنا و ساحل عاج (بزرگترین تولید کنندگان کاکائو در جهان) مشغول کارهای خطرناک هستند.

در مجموع ، تقریباً 1.5 میلیون کودک در سراسر دنیا در تولید کاکائو کار می کنند که نیمی از آنها فقط در این دو کشور غرب آفریقا یافت می شوند. در این گزارش آمده است که کار خطرناک شامل استفاده از ابزارهای تیز ، کار در شب و قرار گرفتن در معرض محصولات شیمیایی از جمله فعالیتهای مضر است.

خبر مرتبط  مبارزه با لوفت هانزا برای کاهش بیشتر مشاغل بیش از 22000 کاهش قبلی که اعلام شده بود - RT Business News

این گزارش با بیان اینکه نسبت کلی کودکان کار در دهه گذشته 14 درصد افزایش داشته است ، خاطرنشان کرد: این افزایش با 62 درصد افزایش تولید کاکائو در مدت مشابه همراه بود.
همچنین در rt.com
اپل ، تسلا و سایر غول های فناوری ایالات متحده به دلیل مرگ کار کودکان در معادن کبالت در کنگو شکایت کردند“با افزایش چشمگیر تولید كاكائو ، كشاورزی كاكائو به مناطقی از ساحل عاج و غنا كه زیرساخت ها برای نظارت بر كار كودكان ضعیف بود و آگاهی از قوانین تنظیم كننده آن كم بود ، گسترش یافت.” کریم کیسیا ، مدیر تحقیقات درمورد جمعیت آسیب پذیر در NORC در دانشگاه شیکاگو و نویسنده اصلی گزارش ، گفت.

خبر مرتبط  نقره ای که به لطف رشد تقاضای بهبود اقتصادی در جهان از طلا بیشتر است - تحلیلگران - اخبار بازرگانی RT

“مداخلات برای جلوگیری از کار خطرناک کودکان در بخش کاکائو باید مناطق جدید و نوظهور تولید را هدف قرار دهد و تلاش ها را برای کاهش قرار گرفتن در معرض اجزای سازنده کار خطرناک کودکان هدف قرار دهد.” او اضافه کرد.
همچنین در rt.com
میلیون ها “برده” در سراسر جهان هنوز هم چیزهایی می خرند که امروز می خریمخبر مرتبط  قیمت نفت در شرایط ترس مجدداً سقوط می کند - تأسیسات ذخیره سازی فضا را از بین می برد - RT Business News

به گفته ریچارد اسکوبی ، رئیس بنیاد جهانی کاکائو ، این گزارش نشان می دهد “امروزه هنوز كودكان زیادی در كشاورزی كاكائو مشغول كارهایی هستند كه برای آنها خیلی كوچك هستند یا كاری كه آنها را به خطر بیندازد.” این بنیاد نماینده شرکتهایی است که حدود 80 درصد از زنجیره تأمین کاکائو در جهان را اداره می کنند.

“شرکت ها به تنهایی نمی توانند مشکل را حل کنند” اسکوبی به نقل از واشنگتن پست گفت ، همچنین اشاره کرد که تولید جهانی کاکائو افزایش یافته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید