بیشتر بنگاههای آمریکایی نمی خواهند فعالیتهای مربوط به همه گیر در چین را خاموش کنند – RT Business News

شرکت های بزرگ آمریکایی که در چین فعالیت دارند ، نمی خواهند زنجیرهای تولید و عرضه را از این کشور در آینده نزدیک جابجا کنند ، حتی اگر coronavirus ممکن است آنها را وادار کند تا استراتژیهای تجاری خود را تنظیم کنند.

براساس نظرسنجی مشترکی که توسط اتاق بازرگانی آمریکا در چین و اتاق آمریکا انجام شده است ، حدود 70 درصد از 25 بنگاه با درآمد جهانی بالغ بر نیم میلیارد دلار هیچ برنامه جابجایی ندارند ، علی رغم تأثیر شیوع تاج ویروس بر فعالیت آنها. تجارت در شانگهای. نتایج بررسی مارس ، که در روز جمعه منتشر شد ، همچنین نشان می دهد که حدود 40 درصد از پاسخ دهندگان ترجیح می دهند استراتژی بلند مدت زنجیره تأمین خود را برای چین بدون تغییر نگه دارند.

خبر مرتبط  چگونه عمده نفت هند بزرگتر از Exxon شد - RT Business News
همچنین در rt.com
بدتر از سه ماه در دهه ها: اقتصاد چین تقریباً 7٪ در جنگ نژاد کرونا ویروسدر حالی که بیش از نیمی از بنگاههای شرکت کننده در نظرسنجی می گویند ، تصمیم گیری درمورد جابجایی خیلی زود است ، تنها چهار درصد از شرکت ها قصد دارند تمام تولیدات را در خارج از چین تغییر دهند ، در حالی که 12 درصد از پاسخ دهندگان قصد دارند بخشی از امکانات خود را جابجا کنند.

“شرکت ها در حال تعدیل استراتژی تجاری خود هستند ، اما در نتیجه COVID-19 هیچ خروج گسترده ای وجود ندارد.” کر گیبس ، رئیس جمهور AmCham شانگهای گفت.

خبر مرتبط  روسیه ترافیک حمل و نقل ریلی را از طریق پل کریمه آغاز می کند (عکس ، VIDEO) - RT Business News

با این حال ، یک پنجم پاسخ دهندگان معتقدند که همه گیر “جدایی اقتصادی” ایالات متحده و چین را تسریع کرده است. در مقایسه با یک بررسی قبلی ، بازرگانان کمتر اعتقاد دارند که تجزیه اقتصادی غیرممکن است و در آخرین بررسی ، از 66 درصد در ماه اکتبر به 44 درصد کاهش یافته است.
همچنین در rt.com
تولید خودرو با تقریباً کامل از سر گرفته می شود زیرا محدودیت های coronavirus در چین سهولت داردوی ادامه داد: “هنوز هم از این واقعیت که بحران کنونی ابعاد جدید و ناخواسته ای به گفتگو درباره جداشدن می بخشد ، گریزی ندارد. این بخشی از بحث برای ماه های آینده خواهد بود ، “ گیبس افزود.

خبر مرتبط  ثروت میلیاردرها در حالی که میلیون ها نفر در میان بیماری همه گیر مبارزه می کنند ، بیش از 10.2 تریلیون دلار است - RT Business News

واشنگتن مدتهاست که سعی در تشویق شرکتهای آمریکایی برای بازگرداندن تولید از خارج از کشور دارد. در بحبوحه جنگ تجاری ، که با توافق تجارت “مرحله اول” در آغاز سال متوقف شد ، تماس های ویژه برای خنثی کردن چین قوی تر بود. هفته گذشته این مسئله دوباره مطرح شد ، چرا که لری کودلو ، مشاور اقتصادی کاخ سفید ، به فاکس بیزنس گفت که ایالات متحده می تواند “به معنای واقعی کلمه پرداخت” هزینه های متحرک هر شرکت آمریکایی که مایل به انتقال از چین است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید