بیت کوین یک سلاح مالی چینی است که دلار آمریکا – میلیاردر پیتر تیل – تهدیدات خبری RT را تهدید می کند

پیتر تیل ، بنیانگذار و سرمایه گذار خطرناک PayPal گفت ، دولت چین ممکن است از بیت کوین به عنوان ابزاری برای تضعیف سیاست خارجی و پولی ایالات متحده پشتیبانی کند.

وی افزود پکن سعی کرده است از یورو به همین روش استفاده کند.

تیل ، که یک سرمایه گذار بزرگ در مشاغل ارزی مجازی و همچنین ارزهای رمزپایه است ، در یک رویداد مجازی به میزبانی بنیاد ریچارد نیکسون صحبت کرد و گفت که ایالات متحده باید مقررات دقیق تری راجع به رمزنگاری ها در نظر بگیرد.

ضمن اظهار نظر در مورد اینکه آیا ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی چین (CBDC) می تواند وضعیت دلار آمریکا را به عنوان ارز ذخیره جهانی تهدید کند ، تاجر پیشنهاد کرد “ثبات داخلی در چین” مقدار کمی بیشتر از “نوعی دستگاه اندازه گیری توتالیتر.”

او گفت: “از نظر چین ، آنها دوست ندارند ایالات متحده این ارز ذخیره را داشته باشد ، زیرا این کشور اهرم های زیادی را در اختیار زنجیره های تأمین نفت و انواع مختلف آن قرار می دهد.

“حتی اگر من یک شخص حداکثر طرفدار رمزنگاری ، طرفدار بیت کوین هستم ، من تعجب نمی کنم که آیا در این مرحله ، بیت کوین باید تا حدی به عنوان یک سلاح مالی چینی علیه ایالات متحده تصور شود ، جایی که آن پول های ناخوشایند را تهدید می کند؟ اما به خصوص دلار آمریکا را تهدید می کند. “

تایل همچنین گفت كه چین تلاش كرد تا معاملات نفتی خود را به یورو در سالهای اخیر متضمن كند تا جایگاه جهانی دلار را تضعیف كند. “من فکر می کنم یورو ، شما می توانید به عنوان بخشی از سلاح چینی در برابر دلار تصور کنید – دهه گذشته واقعاً به این روش کار نمی کرد ، اما چین دوست داشت دو ارز ذخیره مانند یورو را ببیند.”
همچنین در rt.com
بانک چین می گوید ، افزایش قیمت بیت کوین ممکن است موجب افزایش علاقه به یوان دیجیتال شودخبر مرتبط  نفت در حالی که کشتی کانتینر کانال سوئز با موفقیت جابجا شد غرق می شود - RT Business News

این کارآفرین میلیاردر حدس زد که پکن در واقع نمی خواهد رنمینبی آن به ارز ذخیره جهانی تبدیل شود ، با این ادعا که دولت مجبور است “حساب سرمایه خود را باز کنید ،” از جمله اقدامات دیگر “آنها واقعاً نمی خواهند انجام دهند.”

او گفت: “چین می خواهد کارهایی انجام دهد تا ضعیف شود [the dollar] – چین طولانی است [bet is] بیت کوین ، و شاید از منظر ژئوپلیتیک ، ایالات متحده باید س touالات سخت تری درباره دقیقاً نحوه کار آن بپرسد. “

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  کارشناس ارز رمزنگاری شده به RT's Keizer Report گفت: بیت کوین دلار آمریکا را به عنوان واحد حساب جهانی تجارت جابجا می کند - RT Business News