بیت کوین بیشترین ضرر و زیان خود را پس از سواری با غلتک وحشی جبران می کند – RT Business News

قیمت بیت کوین از پایین ترین سطح دیده شده در ابتدای هفته ، هنگامی که ارز رمزنگاری شده جهانی در حدود 20 درصد در میان خروجی های گسترده از بازار رمزنگاری سقوط کرد ، بازگشت.

براساس داده های CoinDesk ، بیت کوین شروع به صعود به مارک 40،000 دلار از نظر روانشناختی کرد و به طور خلاصه روز پنجشنبه در بالای آن معامله کرد. محبوب ترین ارز دیجیتال که حدود 70 درصد کل بازار را تشکیل می دهد ، از ساعت 10:30 صبح جمعه به وقت گرینویچ به 38547 دلار کاهش یافت ، اما در مدت 24 ساعت هنوز نیم درصد رشد داشت.
همچنین در rt.com
سقوط دلار آمریکا به زودی به افزایش بیت کوین نسبت داده می شود – Max Keizerخبر مرتبط  رکود اقتصادی برای افراد ثروتمند دیگر به پایان رسیده است ، در حالی که میلیاردها نفر حداقل یک دهه در فقر زندگی می کنند - آکسفام - RT Business News

بیشتر ارزهای رمزپایه دیگر نیز روز جمعه افزایش یافتند ، با دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ ، اتریوم که بیش از هفت درصد به آن افزوده شده است.

بیت کوین از ابتدای سال تاکنون رکورد یکی پس از دیگری را شکست و هفته گذشته به بالاترین رکورد جدید خود یعنی 41،940 دلار رسید. از روز یکشنبه شروع به سقوط کرد و روز دوشنبه با افت عمیق تری روبرو شد و در یک بازه زمانی 24 ساعته حدود یک چهارم ارزش خود را از دست داد و کمی بالاتر از 30 هزار دلار معامله کرد.

ادامه مطلب

این افت ، همراه با ضرر و زیان دیگران ، نزدیک به 200 میلیارد دلار از بازار ارزهای رمزنگاری شده را از بین برد.

خبر مرتبط  تقاضای طلا به پایین ترین سطح 11 ساله سقوط می کند - شورای جهانی طلا - اخبار تجاری RT

“هیچ کس تعجب آور نیست که بیت کوین به این سرعت برگشت کرده است” به نقل از بلومبرگ ، کریگ ارلام ، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda Europe ، گفت. وی خاطرنشان کرد: این دارایی همیشه بسیار بی ثبات بوده است و این بار فقط تعداد مطلق به دلیل دستاوردهای عظیم اخیر متفاوت است.

برخی از گاوهای رمزنگاری می گویند بیت کوین در دراز مدت بر این نوسانات غلبه خواهد کرد. JPMorgan پیش از این پیش بینی کرده بود که اگر بتواند از این نوسانات وحشی جلوگیری کند ، بیت کوین می تواند 146000 دلار ارزش داشته باشد.

با این حال ، منتقدان هنوز هم می گویند که دارایی رمزگذاری برتر جهان خیلی سریع افزایش یافت و هشدار داد که حباب بزرگی وجود دارد. مایکل هارت نت ، استراتژیست در بانک اوراق بهادار آمریکا ، قبلا گفته بود بیت کوین به نظر می رسد “مادر همه حباب ها” ، و تجمع آن ممکن است مورد دیگری از شیدایی سوداگرانه باشد. وی توضیح داد که ارز دیجیتال از ابتدای سال 2019 تاکنون تقریباً 1000 درصد سر به فلک کشیده است ، در حالی که دارایی های دیگر مانند طلا حتی به چنین سودهایی در چند دهه گذشته نزدیک نبودند.

خبر مرتبط  سکه WallStreetBets در بالای بیت کوین به عنوان نبرد بین سرمایه گذاران GameStop و وال استریت ذکر شده است - اخبار تجاری RT

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید