بیت کوین با رسیدن به 18000 دلار رکورد بالا می زند – RT Business News

برترین ارز رمزنگاری شده در جهان ، بیت کوین ، برای اولین بار در تقریبا سه سال گذشته ، بیش از 18000 دلار در روز چهارشنبه جمع شد. تحلیلگران این افزایش را به وقایع جهانی و اصول صعودی در رمزنگاری نسبت می دهند.

قیمت بیت کوین طی 24 ساعت گذشته بین 16،560 تا 18،062 $ بوده است. از ساعت 08:15 به وقت گرینویچ با 18194 دلار معامله شد.

بر اساس داده های CoinDesk 20 ، بیت کوین اکنون 146 درصد افزایش یافته است و در این سه ماهه تقریبا 70 درصد رشد داشته است.

“چند اتفاق اخیر بدون شک تأثیر داشته است” آنتونی ترنچف ، بنیانگذار و شریک مدیر وام دهنده رمزگذاری Nexo ، به CoinDesk گفت. “سرمایه گذاری نهادی مانند MicroStrategy و Square ، PayPal بصورت فعال شیلینگ رمزنگاری و نصف شدن بیت کوین در ماه مه” وی توضیح داد که به احتمال زیاد علل افزایش مداوم آن است.

خبر مرتبط  هند برای نجات اقتصاد از شیوع ویروس کرونا به کشاورزان خود شرط می بندد - RT Business News

کارشناسان دیگر به رویدادهای جهانی از جمله همه گیری Covid و نرخ بهره منفی در بازارهای سنتی مانند آلمان اشاره می کنند که به عنوان پیش فروش افزایش هوا در بیت کوین در سال جاری است.

“نرخ بهره مهمترین عامل در تصمیم گیری مردم در مورد محل واریز پول است” کی یانگ جو ، مدیر عامل شرکت تحلیلی CryptoQuant گفت. “من مطمئن هستم که نرخ سود منفی باعث پذیرش رمزنگاری می شود ، خواه خرید مستقیم سرمایه های رمزنگاری / شاخص یا استفاده از خدمات سهام باشد.”
همچنین در rt.com
کارآفرین و نویسنده پرفروش به RT’s Keizer Report می گوید: “بیت کوین یک کاندیدای احتمالی برای ارز ذخیره جهانی است.”خبر مرتبط  تهیه کننده تراشه Qualcomm به دنبال جلوگیری از ممنوعیت "پرهزینه" ایالات متحده از صادرات به هواوی است - گزارش

سیاست های پول آسان بانک های مرکزی و افزایش هزینه های دولت از برخی از بزرگترین اقتصادهای جهان ، از جمله اروپا و ایالات متحده در ماه های اخیر نیز از جمله دلایل افزایش بیت کوین است.

“من فکر می کنم که این اساساً به سیاست پولی و مالی برمی گردد” به نقل از CoinDesk ، كایل دیویس ، بنیانگذار سه Arrows Capital. “بانک های مرکزی می توانند نرخ ها را پایین بیاورند تا زمانی که کمی منفی شوند ، و سپس مجبور به چاپ پول هستند.”

دیویس اضافه کرد ، در آن مرحله ، وابستگی بانک های مرکزی به پول تازه چاپ شده ایجاد می شود “BTC [bitcoin] جذاب.”

مشهورترین و با ارزش ترین ارز رمزنگاری شده در جهان بیت کوین در سال جاری بیش از دو برابر افزایش یافته است ، همانند افزایش قیمت در اواخر سال 2017 ، که با محدودیت 20000 دلاری روبرو شد.

خبر مرتبط  داو جونز برای اولین بار 30،000 نقطه عطف را شکست زیرا سهام در میان امیدهای واکسن و شروع رسمی انتقال بایدن افزایش یافت - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید