بوم بوست بررسی می کند که چرا اتحادیه اروپا با واکسن ارزان و موثر روسیه مشکلی دارد – RT Business News

همانطور که دانشمندان روسی از کارآیی بالا و قیمت پایین واکسن Sputnik V پیشگام خود می بالند ، رقابت برای درمان Covid-19 در کشورهای دیگر ادامه دارد. RT’s Boom Bust موضوع را بررسی می کند.

همزمان با آشکار سازی واکسن های Pfizer ، AstraZeneca و Moderna ، روسیه اعلام کرد قصد دارد یک میلیارد دوز Sputnik V تولید کند و آن را با هزینه کمتری نسبت به رقبا تهیه کند.

خبر مرتبط  یوان چین با بیشترین سود در 12 سال گذشته به پایان رسید - RT Business News

RDIF ، صندوق ثروت حاکمیت روسیه ، گفت که هزینه یک دوز واکسن برای بازارهای بین المللی کمتر از 10 دلار خواهد بود که کمتر از نصف قیمت واکسن های خارجی با نرخ کارایی مشابه است.
همچنین در rt.com
گیج کننده بودن اثر واکسن AstraZeneca بالاتر برای دوز کمتر توضیح داد: گزارش شده است که فقط در افراد زیر 56 سال آزمایش شده استخبر مرتبط  نفت خام ساحل خلیج فارس معیار خاص خود را کسب می کند - RT Business News

در این بین ، مجارستان اولین کشور اروپایی بود که اعلام کرد قصد دارد آزمایش Sputnik V روسیه را آغاز کند.

“هفته گذشته ، 10 دوز این واکسن وارد مجارستان شد” وزیر خارجه کشور ، پیتر سیجیارتو گفت.

“این محموله همراه با اسناد و مدارک لازم برای انجام آزمایشاتی توسط مقامات مجارستانی وارد شده است که به دانشمندان ما کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا این واکسن ایمن ، م ،ثر و توصیه شده برای مردم مجارستان است یا نه.”

کمی پس از اعلامیه ، کمیسیون اروپا با دادگاه های Sputnik V مجارستان روبرو شد و این نگرانی را ایجاد کرد که دور زدن تنظیم کننده های اتحادیه اروپا می تواند بر اعتماد عمومی تأثیر بگذارد.

خبر مرتبط  قفل قفل Covid-19 در روسیه افزایش فروش دوچرخه دارد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید