بولسونارو برزیل به BRICS گفت – اقتصادهای نوظهور می توانند نقش اساسی در بهبود جهانی از بیماری همه گیر ویروس کرونا داشته باشند – RT Business News

جائر بولسونارو ، رئیس جمهور برزیل گفت ، پنج اقتصاد بزرگ نوظهور بلوک BRICS – برزیل ، روسیه ، هند ، چین و آفریقای جنوبی – می توانند جهش اقتصادی جهانی را از بحران Covid-19 تسهیل کنند.

“قدرت اقتصادهای نوظهور برای بهبود اقتصاد بین الملل مهم بود” بولسونارو روز سه شنبه در اجلاس مجازی برجام گفت.

بولسونارو خاطرنشان کرد که اولین نشست BRICS در یکی از جدی ترین بحران های تاریخ در سال 2009 اتفاق افتاده است. این نشست همانند جلسه امسال به میزبانی روسیه برگزار شد.

خبر مرتبط  غول نفتی آرامکو از غول نفتی در میان بازار انرژی کوراو ویروس محور سود - RT Business News
همچنین در rt.com
برزیل به عنوان پیشروترین تولید کننده نفت دریایی در جهان در حال ظهور استدر آن زمان ، این گروه به عنوان BRIC شناخته می شد و شامل برزیل ، روسیه ، هند و چین بود. “S” پس از پیوستن آفریقای جنوبی در سال 2011 به اختصار اضافه شد. اعضای BRICS بیش از 40 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند و حدود یک سوم تولید ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می دهند.

خبر مرتبط  بندر جدید در طول سال برای پیوند مسیر دریایی قطب شمال روسیه با آسیا در سال 2025 - اخبار تجاری RT

در حالی که جهان در حال حاضر رو به رو است “بحرانی از طبیعت بسیار چالش برانگیز” کشورهای BRICS می توانند بازی کنند “نقش اصلی به عنوان بخشی از تلاش های کلی برای غلبه بر Covid-19 و اطمینان از از سرگیری مناسب اقتصاد جهانی ،” بولسونارو در این اجلاس به رهبران همکار خود گفت.

بیشتر بخوانید: بانک BRICS “در تلاش برای حمایت از بهبود اقتصادی” کشورهای عضو در بحران Covid “با سرعت کار می کند” (ویدئو)

خبر مرتبط  از دست دادن دلار آمریکا در برابر "پول واقعی که طلا است" - پیتر شیف - RT Business News

رئیس جمهور برزیل معتقد است بازگشت به رشد به همکاری بیشتر بین ملت ها بستگی دارد. به گفته وی ، هماهنگی بین کشورها بیش از اقدامات سازمان های بین المللی می تواند به بهبود اوضاع کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید