بورس مسکو با شروع قراردادهای آتی گندم بذرهای بالقوه را می کارد – RT Business News

بازار مشتقات در بورس مسکو (MOEX) معاملات قراردادهای آتی دانه روسیه را که بصورت فیزیکی تسویه شده اند ، آغاز کرده است. این محصول قرار است جایگزین قرارداد مبادله ای شود که اوایل سال جاری بسته شد.

این قرارداد که در همکاری نزدیک با VTB Capital تهیه شده است ، گزارش می شود که نیازهای فعالان مختلف بازار از جمله تولیدکنندگان کشاورزی ، فرآوری کنندگان و صادرکنندگان گندم ، همچنین بانک ها ، کارگزاران و مشتریان آنها را برآورده می کند.

قرارداد تحویل پذیر به روبل در هر تن نقل شده است. هر قرارداد نشان دهنده 25 تن گندم کلاس چهارم است که در ماه های مارس ، سپتامبر و دسامبر به آسانسورهای منطقه Voronezh در جنوب روسیه تحویل داده می شود.

خبر مرتبط  مدیر دارایی پس از آنکه قیمت شمش در دهه گذشته بالا می رود ، گفت: "طلا بیت کوین واقعی است" - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه در مسیر دستیابی به یکی از بزرگترین برداشتهای دانه از گذشته است“روسیه بزرگترین صادرکننده غلات در جهان است و گندم روسیه تأثیر زیادی در ثبات بازار جهانی غلات دارد. با این حال ، هیچ معیار قیمت جهانی برای گندم در روسیه وجود ندارد. “گفت ایگور ماریچ ، مدیر عامل فروش و توسعه در بورس مسکو.

“ما امیدواریم که آینده های جدید به این معیار تبدیل شوند و به فعالان بازار غلات اجازه دهد از مکانیزم مناسب و قابل اطمینان برای جلوگیری از ریسک قیمت استفاده کنند.”

MOEX پیش از این یک طرح تجارت غلات را به نمایندگی از بورس ملی تجارت انجام داده بود ، جایی که از غلات فیزیکی به عنوان دارایی اساسی در آسانسورهای مجاز برای معاملات مبادله استفاده می شد. سال گذشته ، معاملات داخلی مشتقات دانه های روسی به دنبال یک سری سرقت متوقف شد که طرح مبادله ای توسط MOEX را به خطر می انداخت و میلیون ها دلار برای شرکت هزینه داشت.

خبر مرتبط  تجارت جهانی با بدترین رکورد روبروست ، اما "ممکن بود خیلی بدتر شود" - WTO - RT Business News
همچنین در rt.com
خرده فروش آنلاین روسی اوزون 1.2 میلیارد دلار در بهترین معرفی IPO کشور از سال 2011 جمع آوری کرده است“راه اندازی معاملات آتی تحویل دانه گام مهمی در توسعه بازار مشتقات روسیه است” گفت آتاناس جومالیف ، رئیس تجهیزات جهانی در VTB Capital.

“در عین حال ، ما انتظار داریم که در آینده این ابزار مورد توجه بازیگران بزرگ جهانی باشد که به دنبال فرصت های اضافی برای جلوگیری از خطرات هستند.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

خبر مرتبط  Xiaomi چین به عنوان سومین تولید کننده بزرگ تلفن های هوشمند در جهان از اپل پیشی می گیرد - RT Business News