بورس اوراق بهادار روسیه با بالاترین سطح موفقیت روبرو شده است زیرا امید به بهبود احساسات سرمایه گذاری جهانی – RT Business News

شاخص اصلی روسیه در بورس مسکو پس از رشد در معاملات سهام در اروپا و ایالات متحده ، به دلیل پیش بینی سرمایه گذاران برای تسکین اقتصادی بیشتر ، برای دومین بار در یک هفته به یک اوج تاریخی جدید رسیده است.

بورس اوراق بهادار مسکو (MOEX) روز پنجشنبه برای تعطیلات رسمی تعطیل شد و اکنون با همتایان جهانی همگام است. MOEX در آخرین روز معاملات هفته با بیش از دو درصد افزایش به رکورد جدید 3462 واحدی رسید. تجمع روز جمعه طی چند روز دومین نقطه عطف برای شاخص اصلی روبل در بازار سهام روسیه بود.

خبر مرتبط  کووید 19 اقتصاد فرانسه را به رکود عمیق کشاند و امثال آن از سال 1945 تاکنون ندیده است - خبرنامه RT Business
همچنین در rt.com
حجم معاملات بورس اوراق بهادار مسکو برای ثبت رکورد جدید تاریخی در میان بیماری همه گیرشرکت های انرژی روسیه بیشترین سود را کسب کردند ، سهام نیکل و پالادیوم معدنچی Nornickel با جهش بیش از پنج درصد به حداکثر قیمت جدید خود. Rosneft ، Novatek و Gazprom با پویایی مثبت در قیمت جهانی نفت بیش از چهار درصد رشد داشتند.

بازار سهام روسیه روند صعودی آسیا و اروپا را دنبال کرد. STOXX 600 پان اروپایی در روز جمعه 0.6 درصد رشد داشت. هم DAX آلمان و هم CAC 40 فرانسه حدود 0.7 درصد صعود کردند ، در حالی که FTSE 100 انگلیس تنها سه شاخص بزرگ اروپا بود که اندکی سقوط کرد. در اوایل روز ، سهام آسیا با افزایش Nikkei ژاپن به یک اوج سه دهه اخیر ، رکورد زد.

خبر مرتبط  قیمت طلا در شرایط فزاینده موارد Covid-19 در سطح جهانی با بالاترین سطح 1 ماه مواجه شده است - RT Business News
همچنین در rt.com
از دلارزدایی در اوردرایو: روسیه و چین تسویه حساب های ارزهای ملی را به 25٪ افزایش می دهندسهام ایالات متحده همچنین با افزایش ردیابی سه شاخص اصلی وال استریت – میانگین صنعتی داوجونز ، Nasdaq با فن آوری پیشرفته و S&P 500 – آماده است تا سودهای روز پنجشنبه خود را افزایش دهد ، پیش از گزارش مشاغل مهم ، بالاتر حرکت می کند.

خبر مرتبط  بازار سهام روسیه در بالاترین سطح زمانی روبل رشد پایداری را نشان می دهد - RT Business News

سهام جهانی پس از تأیید پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن در انتخابات ، در حال افزایش بود. اعتقاد بر این است که سرمایه گذاران امیدوارند دولت جدید محرک مالی بیشتری برای غلبه بر تأثیر همه گیری ایجاد کند ، در حالی که واکسن های ویروس کرونا می توانند بازگشایی و بهبود اقتصاد را بیشتر تسهیل کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید