بوئینگ 737 MAX مشکل پس از دو تصادف مرگبار به آسمان ایالات متحده بازگشت – RT Business News

بوئینگ 737 مکس روز سه شنبه برای اولین بار پس از 21 ماه مسافران خود را در ایالات متحده پرواز می کند و هواپیمایی آمریكا قرار است اولین پرواز تجاری این جت را انجام دهد ، زیرا دو تصادف مرگبار باعث زمین گیر شدن آن در سراسر جهان شده است.

پرواز 718 خطوط هوایی آمریكا در ساعت 10:30 صبح به وقت ET (ساعت 15:30 به وقت گرینویچ) فرودگاه بین المللی میامی را به مقصد فرودگاه LaGuardia نیویورك آغاز خواهد كرد.

تا پایان ماه فوریه ، 91 پرواز روزانه آمریکایی توسط MAX انجام می شود و خطوط هوایی یونایتد ، Southwest و آلاسکا نیز خدمات خود را در سه ماهه اول سال از سر می گیرند. حامل برزیلی Gol ، که ناوگان تمام بوئینگ 737 را اداره می کند ، اولین خط هوایی بود که در اوایل ماه جاری هواپیماهای خود را دوباره راه اندازی کرد.

در همین حال ، ناوهای آمریکایی و دیگر شرکت های هواپیمایی MAX گفتند مشتریانی که در هواپیما رزرو کرده اند اما پرواز با هواپیما راحت نیستند ، در صورت وجود گزینه ها می توانند پروازها را بدون پرداخت هزینه تغییر دهند.

خبر مرتبط  روسیه بزرگترین معدن طلای WORLD’S در سیبری را افتتاح می کند - اخبار کسب و کار RT
همچنین در rt.com
FAA بوئینگ 737 مکس را ترك می كند تا پس از 20 ماه زمینگیری به دلیل تصادفات مرگبار ، دوباره پرواز كند“واقعیت این است که در هر زمان با 737 مشکلی وجود دارد حتی اگر یک دستگاه قهوه ساز در fritz باشد ، خبر جدیدی خواهد بود” هنری هارتولد ، مدیر سابق شرکت هواپیمایی و رئیس شرکت مشاوره سفر Atmosphere Research به CNBC گفت. وی گفت در حالی که برخی از مسافران ممکن است در ابتدا مسئله عمده ای نداشته باشند ، ممکن است در ابتدا هواپیماهای دیگر را انتخاب کنند “این فقط یک هواپیمای دیگر دیده خواهد شد.”

رگولاتورها پس از سقوط دو هواپیمای تقریباً جدید 737 MAX در طی 5 ماه از یکدیگر ، در مارس 2019 هواپیمای بوئینگ مشکل دار را در سراسر جهان پیاده کردند. این تصادفات که در اندونزی و اتیوپی رخ داد باعث کشته شدن همه 346 سرنشین شد. آنها خواستار یک بررسی طولانی مدت ایمنی شدند که با تأخیرهای فراوانی روبرو شد و باعث افزایش ضرر و زیان بوئینگ شد. در هر دو سانحه ، نرم افزار جدید کنترل پرواز باعث شد که هواپیما اندکی پس از برخاست ، به طور غیرمنتظره ای دماغ شود.

خبر مرتبط  بیکاری ایالات متحده در طول بیماری همه گیر Covid-19 به 55 میلیون - RT Business News

از آن زمان بوئینگ کتابچه های راهنمای پرواز خود را به روز کرده و چندین ویژگی از این مدل را اصلاح کرده است ، از جمله نرم افزار کنترل پرواز و سخت افزار مربوطه در کابین.

در ماه نوامبر ، اداره هواپیمایی فدرال (FAA) هواپیمای 737 MAX را پس از تقریباً دو سال ممنوعیت برای پرواز مجدد پاکسازی کرد ، با استفان دیکسون رئیس FAA که “100 درصد راحت است [his] خانواده روی آن پرواز می کنند. “
همچنین در rt.com
“سونامی از دست دادن شغل”: شرکت های هواپیمایی در حال شکنجه و اخراج صدها هزار کارمند به دلیل همه گیر شدن سفرهای جهانی هستندخبر مرتبط  چین بازار خود را برای عرضه کنندگان گوشت روسی بیشتر باز می کند - اخبار تجاری RT

بازگشت 737 ، در حالی صورت می گیرد که به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا ، ترافیک سفرهای هوایی در سطح جهانی به پایین ترین سطح تاریخی رسیده است. به گفته استاتیستا ، تعداد مسافران برنامه ریزی شده توسط صنعت هواپیمایی جهانی تا پایان ماه نوامبر به 1.8 میلیارد نفر کاهش یافته است. این نشان دهنده از دست دادن 60 درصدی در تردد مسافران هوایی جهانی است.

اتحادیه فرودگاه های ACI Europe قبلاً هشدار داده بود که اگر ترافیک مسافران بهبود نیابد ، 193 فرودگاه در ماه های آینده در معرض ورشکستگی قرار دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید